Karnau: Kaja Kallase tulek on dramaatiline ja pikalt valmistatud etendus

Foto: Siim Lõvi /ERR

Europarlamendi saadik Kaja Kallas on juba pikka aega teadnud, et Reformierakonnas on tal toetus juhiks saamiseks olemas, ning kõik, mida oleme näinud, on olnud dramaatiline etendus, ütles ajakirjanik Andrus Karnau.

Lääne Elu peatoimetaja Karnau rääkis Raadio 2 saates "Olukorrast riigis", et vaadates seda, kuidas Kaja Kallas on viimastel nädalatel või kuudel Eesti ajakirjanduses esinenud, kui intensiivselt peaminister Jüri Ratast rünnanud, usub ta, et teadmine ja otsus tulla erakonna etteotsa ja teadmine, et selleks on toetus olemas, on Kallasel olnud juba pikka aega.

"See otsus on pikka aega olnud tehtud ja kõik see, mis me siiamaani oleme näinud, on olnud dramaatiline etendus. Kaasa arvatud need pildid, mida nägime reede õhtul lennujaamas, kui Kallas tuli lennukilt. Ta ei tulnud sealt loomulikult üksinda, vaid teda ootasid poeg ja elukaaslane, sai juba kauneid perepilte, mida meedia nii väga armastab, mida valijad armastavad," sõnas Karnau.

Ta lisas, et see ilus etendus kulmineerub peagi Kallase saamisega erakonna esimeheks ja tema kujunemiseks erakonna ühendajaks. Karnau sõnul pole ta tegelikult päris kindel, kas Reformierakond ühendamist üldse vajab.

"Selge on see, et igas erakonnas on leerid ja need alati jäävad, küsimus on vaid selles, kas liider suudab olla nii tugev, et eri leerid teda aktsepteeriks ja see on ka kõik, mis ta vajab, et parteid edukalt juhtida," tõdes ta.

Kaassaatejuht Ahto Lobjakas ütles, et Karnaul võib õigus olla, kuid tema arvates on Reformierakonnas toimunud etenduse nimi pigem "Pime juhatab kurti ja kurt juhatab omakorda tumma".

Lobjakase sõnul ei saa Kallasele midagi head ennustada asjaolu, et veel aasta tagasi ei olnud ta partei peavoolus populaarne.

"Usun, et need kirved on maasse kaevatud, aga neid on sealt maast üles kaevata äärmiselt lihtne," tõdes ta.

Samuti jäi Lobjakas skeptiliseks Kallase võimekuse osas Reformierakonda ühendada, sest tema hinnangul tuleb Kallas ühendaja kohale nõrkuse ja teistest sõltuja, mitte tugevuse positsioonilt.

"Ma millegipärast kahtlen, et see oleks paljulubav ühendamisambitsiooni jaoks, mida temaga seostatakse," nentis ta.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: