Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Hanno Pevkur toetab Kaja Kallast erakonna esimehe valimistel

{{1513142700000 | amCalendar}}
Kaja Kallas, Hanno Pevkur ja Kristen Michal.
Kaja Kallas, Hanno Pevkur ja Kristen Michal. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viimastel kuudel suurtes sisepingetes vindunud Reformierakonna esimees Hanno Pevkur kirjutas erakonnakaaslastele, et toetaks partei järgmise esimehena Kaja Kallast.

"Me peame korraldama uued valimised, et rahu saaks erakonnas tekkida. Selle eesmärgi nimel kutsun üles kõiki, isegi neid, kellel isiklik vimm minu või Kaja vastu, koonduma Kaja Kallase selja taha, et minna koos ühtse meeskonnana järgmisi riigikogu valimisi võitma," kirjutas Pevkur.

Pevkur kinnitas, et talle on Eesti ja erakonna saatus kordi olulisem kui kramplikult oma toolist kinni hoidmine, mistõttu on eriti oluline, et erakond liiguks edasi ühtse meeskonnana.

Reformierakonna esimees lisas, et on sügavalt veendunud, et sisekisklustes Reformierakond järgmisi valimisi ei võida.

"Nagu ka reedesel juhatuse koosolekul ütlesin, ei ole minu jaoks variant, et järgmised seitse kuud tegeleb Eesti avalikkus sellega, kuidas Reformierakond endale uut juhatust valib ja tähelepanu keskpunktist jäävad kõrvale Keskerakonna juhitava valitsuse vead," põhjendas Pevkur veel kord oma ettepanekut erakorralise kongressi kokkukutsumiseks.

Usutluses Postimehele ütles Pevkur, et Kaja Kallas on varem või hiljem Eesti peaminister, aga isa (Siim Kallas) liigne innukus sillutada oma tütre karjääri ennaktempos jätab sellele kõigele mageda maigu ja kombineerimise kuvandi," ütles Pevkur.

Sarkastiline oli Reformierakonna esimees ka Kristen Michali vastu, soovitades tal otsida väljakutseid erasektorist.

Kuidas tänasesse seisu jõuti?

Reformierakonna auesimees Siim Kallas ütles 7. detsembril ilmunud intervjuus ERR-i veebiuudistele, et sisepingete tõttu Reformierakonnas tuleks korraldada parteis suvel 2018 uued juhivalimised, et erakond saaks valimistele minna ühtsena, mis suurendaks võiduvõimalusi.

Vaid päev hiljem, 8. detsembril kokku tulnud Reformierakonna juhatuses tegi Pevkur ootamatu ettepaneku korraldada erakonna juhatuse ja esimehe erakorralised valimised juba jaanuaris 2018.

Juhatuse liikmed võtsid oma seisukoha kujundamiseks kaks nädalat mõtteaega, kuid vestlustes ERR-iga oldi Pevkuri ettepaneku suhtes eri meelt - mitme juhatuse liikme arvates võiks esimehe valimised teha alles kevadel või suvel 2018. Seda meelt oli ka ERR-ile antud usutluses Kaja Kallas, kes pidas jaanuarikuiseid erakorralisi valimisi liiga varajaseks.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: