Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaljulaid: ERR-i puhul pole olulised vaatajanumbrid, vaid usaldusväärsus

President Kersti Kaljulaidi hinnangul pole oluline see, kui palju inimesi venekeelseid uudiseid ja saateid igal õhtul vaatab, vaid see, et kohalikud venekeelsed elanikud teavad, et kui nad vajavad objektiivset infot, siis saavad nad selle Eesti Rahvusringhäälingust.

ETV-s laupäeva õhtul kell 20.10 eetrisse minevas intervjuus Anu Välbale ütleb president Kersti Kaljulaid, et ei Eesti riik ega Tallinna linn ei peaks ostma saateid ja reklaame sellistest Venemaa propagandakanalitest nagu PBK. Samas ei usu Kaljulaid, et kohalike venekeelsete elanike tänane sotsiaalmajanduslik olukord on põhjus, mis loob PBK-le ja teistele Vene telekanalitele soodsa pinnase.

"Me võime kuulda väga eestimeelseid seisukohti vene keeles ja väga venemeelseid seisukohti eesti keeles. Keel kindlasti ei näita mitte midagi. Oluline on tegelikult see, et inimesed teavad, et Eesti Rahvusringhääling on see koht, kust nad saavad usaldusväärset infot. Seda peate teie siin ERR-i majas väga hoidma. Ei ole nii oluline, mitu inimest igal õhtul vaatab eesti- või venekeelseid uudiseid. Oluline on, kui suur osa ühiskonnast usub, et kui mingil põhjusel on tarvis hädasti objektiivset informatsiooni, siis nad teavad, et ERR-ist nad seda saavad. Ja see on tõesti kõige tähtsam selles, et me oleks ees ka selles, mida võib ju kutsuda ka propagandasõjaks," mägib president.

Anu Välba intervjuus presidendiga tulevad jutuks paljud muudki teemad: kuidas Donald Trump nimetas meie presidenti "tütarlapseks Euroopast", mis juhtus pärast seda kui Angela Merkel Tallinnas presidendi kõne ajal magama jäi, miks Kaljulaidile ei meeldi kui talle öeldakse "naispresident", kas Eestis oleks ruumi uuele erakonnale, kas Eesti käitus Kataloonia küsimuses õigesti jpm.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: