Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ajajoon "Suud puhtaks" eel: kust sai alguse ja kuhu on jõudnud PBK vaidlus?

PBK ajakirjanik telekanali uudistestuudios Riias.
PBK ajakirjanik telekanali uudistestuudios Riias. Autor/allikas: Ints Kalnins/Reuters/Scanpix

Kuidas edastada venekeelsele elanikkonnale elutähtsat ja praktilist informatsiooni, näiteks suitsuandurite vajalikkusest, kui see võib samal ajal legitimiseerida Venemaa propagandat? Kolmapäeva õhtul räägitakse sel teemal ETV-s suud puhtaks.

Peale meediaekspert Raul Rebase arvamusloo ilmumist on avalikkuses vallandunud tuline arutelu teemal, kas avaliku raha eest peaks tellima PBK-st teavitusi ja reklaami. Kriitikud leiavad, et seda ei tohiks teha, kuna PBK töötab Venemaa poliitika huvides: teavituslik sisu aitab kanalil oma positsiooni tugevdada ja luua neutraalset kuvandit.

Teised leiavad, et taoliste sõnumite edastamine PBK-s on vajalik, kuna telekanalil on kõrge vaadatavus ja vastasel juhul jääks venekeelne elanikkond elutähtsast infost lihtsalt ilma.

Panime kolmapäevase "Suud puhtaks" saate eel ajajoonele suure osa mitmetahulise vaidluse argumentidest, mis on meedias ilmunud pühade ajal ja peale seda.

Suud puhtaks on ETV eetris 10. jaanuaril kell 20.45 ja 21.40. ERR.ee teeb saates kõlanud mõtetest otseblogi.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: