Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lauristin ei pea kommunikatsiooni Venemaa telekanalite kaudu õigeks

Marju Lauristin
Marju Lauristin Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Erinevalt oma erakonna esimehest Jevgeni Ossinovskist ei pea endine europarlamendi liige Marju Lauristin (SDE) Venemaa telekanalites saadete ja reklaami ostmist mõistlikuks, kirjutab Postimees.

Lauristin selgitas ajalehele antud usutluses, et kogu Vene propaganda ja Venemaa riigi poliitika üks sihte on tekitada venekeelsetes inimestes, kes elavad Eestis, Lätis ja Leedus, kokkukuuluvust või identiteedilist seost Venemaaga.

Kui Eesti riik või kohalik omavalitsus, nagu Tallinna linn, ostab näiteks PBK-sse eetriaega ja reklaame, siis on lihtne vaataja Narvast olukorras, kus ta näeb Vene telekanalist kõigepealt saadet, mis võib olla täis Kremli propagandat, aga sinna vahele tulevad Eesti reklaamid ja uudised.

"Ja kui reklaamides öeldakse "meil Tallinnas" või "meie kaubamajas", siis kus seesama "meie" on – kas "meie" on Moskvas või Eestis?" küsis Lauristin.

Valitsuse pressikonverentsil ütles SDE esimees ning tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski PBK valitsusasutuste kommunikatsiooniks kasutamise kohta käinud küsimusele vastates, et valik on, kas jätta suur osa Eesti elanikkonnast ideoloogilistel põhjustel informeerimata.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: