Iisrael: rünnakud on vähenenud, ebastabiilsus kasvab

Iisraeli sõdurid Läänekaldal.
Iisraeli sõdurid Läänekaldal. Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Iisraeli-vastaste rünnakute arv vähenes 2017. aastal, kuid USA presidendi Donald Trumpi otsus tunnustada Jeruusalemma Iisraeli pealinnana on suurendanud ebastabiilsust.

"Terrorismi tase on sel aastal vähenenud 54 rünnakuga 108 vastu 2016. aastal," ütles sisejulgeolekuagentuuri peadirektor Nadav Argaman.

"Ära hoitud rünnakute arv on samuti suurenenud. Olukord on aga muutunud ebastabiilsemaks Gaza sektoris ja okupeeritud Läänekaldal pärast Trumpi deklaratsiooni," lisas Argaman.

Tema sõnul oli enne Trumpi 6. detsembri teadet valitsenud rahu "petlik".

Gazas võimul olev islamiliikumine Hamas "püüab kogu oma jõuga korraldada rünnakuid Läänekaldal, et destabiliseerida Palestiina Omavalitsust", lisas Argaman.

"Eelseisval perioodil võime seista silmitsi paljude väljakutsetega, kaasa arvatud üleskutsete ja meeleavaldustega tänavatel", et protestida USA otsuse vastu, ütles sisejulgeolekujuht.

2017. aastal nurjati 400 pommirünnakut, nende seas 13 enesetapurünnakut ja üheksa inimröövikatset. Läänekaldal lammutati 148 Hamasi rakukest.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: