Brasiilia saadab välja Venezuela suursaadiku

Venezuela president Nicolas Maduro presidendipalees Caracases.
Venezuela president Nicolas Maduro presidendipalees Caracases. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Brasiilia välisministeerium teatas teisipäeval, et saadab välja Venezuela suursaadiku vastuseks Caracase samalaadsele käigule.

"Me otsustasime kuulutada Venezuela suursaadiku soovimatuks isikuks, mis tähendab seda, et ta peab riigist lahkuma," kinnitas Brasiilia välisministeeriumi eestkõneleja.

Venezuela teatas laupäeval, et Kanada Caracase saatkonna asjur Craig Kowalik ja Brasiilia suursaadik Ruy Pereira ei ole enam riigis teretulnud isikud.

"Me otsustasime ebasoovitavateks isikuteks kuulutada pidevalt näägutavate, ebaviisakate ja ründavate sõnavõttudega esinevad diplomaadid," märgiti Venezuela põhiseadusassamblee teadaandes.

Kanada andis esmaspäeval Venezuela suursaadikule ja asjurile samuti korralduse riigist lahkuda, süvendades diplomaatilist vastasseisu.

Kanada, USA, Euroopa ja enamus Ladina-Ameerika riikidest on mõistnud hukka demokraatia ja inimõiguste mahasurumise Venezuelas.

President Nicolás Maduro liitlastega mehitatud põhiseadusassamblee, mida rahvusvaheline kogukond ei tunnista, võttis 18. augustil parlamendilt seadusandlik võimu. Opositsioon boikoteeris 30. juulil toimunud assamblee valimisi, millele eelnesid kogu riiki haaranud rahutused.

Langevad naftahinnad ja korruptsioon on laastanud sotsialistist presidendi Maduro valitsemisajal Lõuna-Ameerika riigi majanduse, tuues suurte naftavarudega riigis kaasa hüperinflatsiooni ja kroonilise toidu- ja raviminappuse.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: