USA kohus mõistis Venezuela esileedi nõbud 18 aastaks vangi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Käeraudades Efrain Antonio Campo Flores ja Franqui Francisco Flores de Freitas pärast vahistamist.
Käeraudades Efrain Antonio Campo Flores ja Franqui Francisco Flores de Freitas pärast vahistamist. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

USA kohus mõistis neljapäeval kaks Venezuela esileedi nõbu uimastiäri eest 18 aastaks vangi, iseloomustades neid kui mitte kõige nutikamaid narkoärikaid.

31-aastane Efrain Antonio Campo Flores ja 32-aastane Franqui Francisco Flores de Freitas võeti kinni 2015. aastal Haitil korraldatud välkoperatsiooni käigus ja mõisteti süüdi mullu.

Manhattani föderaalkohtu kohtunik Paul Crotty mõistis lisaks vangistusele mõlemale 50 000 dollarit trahvi.

USA valitsuse prokurörid nõusid meestele 30-aastast vanglakaristust, märkides, et nende hinnangul võimaldas kuulumine Venezuela kõige mõjuvõimsamasse perekonda neil puutumatult tegutseda.

Kaitsjad taotlesid kohtualustele minimaalset kümneaastast karistust ja nõbud vabandasid kohtus oma tegude eest. Flores de Freitas puhkes tema üheksa-aastase poja mainimisel pisaraisse ja anus kohtunikult võimalust oma vead parandada.

"Kui nad ei oleks Venezuelast, vaid Dominikaani Vabariigist või Bronxist, olnuks karistus kümneaastane," lausus kaitsja David Rody.

Kohtunik märkis oma otsuses, et süüalustele tegi rohkem muret nende tegude mõju perekonnale kui USA seaduste rikkumine. Ta lisas, et võimalused nende külastamiseks saavad olema väga napid piirangute tõttu, mida USA on kehtestanud paljudele Venezuela kodanikele, kel on sidemeid president Nicolás Maduro perekonnaga.

Nõbud, kes on Venezuela esimese leedi Cilia Florese vennapojad, mõisteti süüdi kavatsuses smugeldada Ühendriikidesse 800 kilo kokaiini ning selle valmistamises eesmärgiga importida.

Venezuela valitsuse väitel lavastati mehed süüdlasteks.

Mõlema kaitsjad väitsid, et nad langesid USA uimastivastase agentuuri seatud lõksu operatsioonis, kus neile pakuti narkootikumide eest 20 miljonit dollarit.

USA prokurör aga ütles, et mehed pidasid end Maduro sugulastena seadustest kõrgemal olevaks. Nende tädi Cilia Flores oli aastail 2006-2011 Venezuela Rahvusassamblee spiiker.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: