Iraani politsei hakkab islamireeglite rikkumisse leebemalt suhtuma ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Teherani elanikud Tajrishi turul linna põhjaosas.
Teherani elanikud Tajrishi turul linna põhjaosas. Autor/allikas: Nazanin Tabatabaee Yazdi/Reuters/SCANPIX

Iraani politsei hakkab islamireeglite rikkumisse leebemalt suhtuma ning eelistab harimist karistusele, ütles Teherani politseiülem kolmapäeval.

"Politseijõudude komandöri otsusel ei panda inimesi, kes islamikoodeksit ei järgi, enam kinnipidamiskeskustesse ja nende kohta ei avata toimikut," ütles brigaadikindral Hossein Rahimi.

"Me pakume kursusi, praeguseks on neis õppinud juba 7913 inimest," ütles ta ja lisas, et Teherani provintsis on üle saja nõustamiskeskuse.

Augustis ametisse nimetatud Rahimi ei täpsustanud, missugustest islamikoodeksitest jutt käib ega millal uued juhised jõustuvad.

Reeglite leevendamine on oluline pööre võrreldes Rahimi eelkäija kindral Hossein Sajediniaga, kes teatas 2016. aasta aprillis, et Iraanis tegutseb 7000 kombluspolitseinikku, kes muu hulgas annavad üles islami riietusnormide vastu eksivad naised.

Rikkujate arve ei ole Iraanil kombeks esitada, aga 2015. aasta lõpus ütles Teherani liikluspolitsei, et neil on tulnud tegelda 40 000 juhtumiga, kus naised autos rätti ei kanna.

Harilikult toovad seesugused niinimetatud väiksed üleastumised kaasa rahatrahvi ja auto ajutise arestimise.

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: