Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kanal 2 ja TV3 on vabalevist lahkumise järel kaotanud vaatajaid

Illustratiivne pilt televiisoritest.
Illustratiivne pilt televiisoritest. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Viimasel kolmel kuul on Kanal 2 ja TV3 vaatajanumbrid jäänud Kantar Emori monitooringu põhjal selgelt ETV-le alla, kuigi aasta tagasi edestas Kanal 2 teisi pika vahega.

Märgiline kuu oli tänavu august, sest siis lahkusid Kanal 2 ja TV3 vabalevist. Ligi 80 000 vaatajat pidi siis valima, kas ühineda mõne operaatori pakutava paketiga või vaadata üksikuid vabalevi kanaleid edasi.

Emori uuringuekspert Andrus Leok ütles ERR-ile, et üks mõju, mida pole küll põhjalikult veel uuritud, võib olla see, et kaabelleviga ühinenud inimestel on nüüd suurem valik ja telerivaatamine jaotub nüüdsest enamate kanalite vahel.

"Nüüd kanalivalik suur, nad ei keskendu enam Kanal 2 ja TV3 vaatamisele. Inimestel, kel enne oli viis kanalit, on nüüd lihtsalt rohkem kanaleid," rääkis Leok.

Ja need, kes jäid vabalevisse, ei saagi enam Kanal 2 ja TV3 vaadata, mistõttu on kahe kommertskanali vaatamisosakaalu langus mõneti paratamatu.

ERR-i meediauuringute osakonna juhataja Andres Jõesaar ütles, et erakanalite vaatajanumbrite kukkumise ja vabalevist lahkumise vahel on selge seos. "Suvel oli jõnks sügavam, osa inimesi on teinud kaabellevi lepingud, aga see ei ole korvanud täielikult seda vahet."

Samas tasub vaatamisaja osakaalu statistika puhul silmas pidada seda, et erakanalid vaatavad seda kitsamas ehk kommertsauditooriumi võtmes, mis jääb vahemikku 18-49 või laiemalt 18-59 eluaastat, kus näiteks Kanal 2 positsioon on jätkuvalt tugev.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: