Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartu Ülikooli raamatukogu remont hakkab viimaks valmis saama

Pooleteise aasta jooksul on Tartu Ülikooli raamatukogu remondiks palju tehtud, aga teist sama palju on veel teha. Kui esialgsete plaanide järgi pidi remont lõppema juba tänavu sügisel, siis objekti raskusastme ja ehitusvaidluste tõttu on kogu protsess veninud mitme kuu jagu pikemaks.

Tartu Ülikooli kantsler Meelis Luht ütles "Aktuaalsele kaamerale", et rahalist kahju on raske mõõta, kuid kõige suurem kahju on tekitatud inimestele, kes pole saanud raamatukogus käia. "Tudengitele, kes pole saanud raamatukogus õppida ja samamoodi töötajatele. See on eelkõige kõige suurem kahju ja seda rahasse panna on päris keeruline."

Laenutuste arvud on langenud ja tudengid on pidanud oma tööd ära tegema ajutistes lugemissaalides. Praeguseks on jõutud juba sinnamaale, et raamatud saavad hakata kogusse järk-järgult tagasi kolima.

"Nüüd on edasi vaja möbleerida, raamatud tuua sisse ja kui me mõtleme seda, et me ei räägi üksnes siisi lugemissaalist, vaid me räägime ka kõige ülemisest hoidlakorrusest, siis sinna tuleb sisse tuua riiulid ja suurusjärgus pea 900 000 raamatut. Mis tähendab seda, et need tuleb sinna viia ja ühtlasi ka õiges järjekorras riiulile panna. See on see tugevus, kus me arvame, et saame ka lugejaid appi kutsuda seda tööd tegema," kirjeldas TÜ raamatukogu direktor Martin Hallik.

Eelarve järgi on raamatukogule ette nähtud üheksa miljonit eurot, millest nüüdseks on Meelis Luhti sõnul umbes pool ära kulutatud.

Praegu teisel kursusel õppivad bakalaureusetudengid ei ole oma ülikooliaja jooksul raamatukogu peahoones õppida saanud. Kevadel on see võimalus loodetavasti aga juba olemas.

"Me loodame teha osaliselt raamatukogu lugejatele lahti aprillis, kuupäeva on täna vara öelda. See sõltub paljuski sellest, kui kiiresti toimub möbleerimine, aga see on ma rõhutan veelkord osaline raamatukogu avamine, sellepärast, et remont jätkub veel kolmandal korrusel ja all hoidlakorrustel," ütles Martin Hallik. Lõplikult peaks maja valmis saama 2019. aasta alguses.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: