Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Justiitsministeerium ei toeta uurimistähtaegu kärpivat algatust

Käerauad
Käerauad Autor/allikas: Mariana Bazo/Reuters/Scanpix

Justiitsministeerium teeb valitsusele ettepaneku jätta toetuseta rühma riigikogulaste algatus kärpida kohtueelses menetluses uurimistähtaegu.

Eelnõu on algatanud riigikogu liikmed Igor Gräzin, Toomas Vitsut, Valdo Randpere, Artur Talvik, Peeter Ernits, Liisa Oviir, Martin Helme ja Henn Põlluaas eesmärgiga kehtestada kindlad kohtueelse menetluse tähtajad kriminaalmenetluses.

Eelnõu kohaselt nähakse kohtueelsele uurimisasutusele toimingute läbiviimiseks ette kümme päeva ning seejärel prokuratuurile kolm kuud.

Riigi peaprokuröri loal on võimalik esialgset kolmekuulist tähtaega erandkorras pikendada kolme kuu võrra ning erakordselt keerukatel juhtumitel riigikohtu loal veel kolme kuu võrra.

Justiitsministeerium teeb valitsusele ettepaneku eelnõu mitte toetada, kuna eelnõus esitatud muudatuste rakendamisel muutuks raske kuritegevuse vastane võitlus äärmiselt keeruliseks.

Ka siseministeerium viitab oma arvamuses, et eelnõus pakutud tähtajad on ebamõistlikud ning ei võimalda keerulisemaid menetlusi läbi viia.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: