Rein Lang loobub riigikogu aseesimehe nõuniku kohast

Rein Lang teatas, et loobub riigikogu aseesimehe nõuniku kohast, sest peab tekkinud olukorras töötamist võimatuks.

Lang ütles pressiteates, et on ülimalt kahetsusväärne ja kurb, et uus aasta algas sellise jamaga.

"Kui Hanno Pevkur mind nõu andma kutsus, oskasime küll ette näha, et selle ametlik vormistamine võib tõmmata tähelepanu, kuid ei osanud prognoosida sellist oponentide indu aasta alguses kohe kampaaniat teha," märkis ta.

"Meie enda väljaöeldut kasutati meie vastu, sest me ei osanud asju mõistlikult välja öelda," tunnistas ta tehtud vigu.

Lang lubas Pevkurit siiski nõustada, kui viimane seda soovib ja vajab. “Olenemata formaalsest positsioonist, riigi makstavast palgast rääkimata."

Poliitika läbipaistvuse seisukohast oleks Langi arvates sellise nõu andmise ametlik vormistamine pigem vajalik ja positiivne, sest see võtaks vaiba alt kõikvõimalikelt „nilssoni“ vandenõuteooriatelt.

"Seepärast ongi groteskne, et need, kes lärmakalt räägivad vajadusest muuta poliitilist kultuuri, asuvad võitlusse poliitika läbipaistvuse vastu,” lisas Lang.

Reformierakonna programmiga töötab edasi

Lang ütles, et partei programmi teeb ta jätkuvalt edasi, nagu eelmise aasta märtsis Pevkuriga kokku leppis.

Riigikogu aseesimehe ja Reformierakonna esimehe Hanno Pevkuri sõnul on tal kahju, et olukord sellise pöörde võttis.

Pevkuri sõnul kutsus ta Langi nõunikuks viimase kogemuste ja teadmiste pärast.

"Mees, kes on olnud üks Põhiseaduse loojatest, kandnud nii välis-, kultuuri kui justiitsministri vastutust, lisaks olnud ise riigikogu asespiiker, oleks olnud kindlasti väärt täiendus ajal, mil riigikogus arutatakse presidendi valimise korra muutmist, riigikogu valimise korra ning riigikogu kodu- ja töökorra muutmist. Need on vaid osad riigireformist, mis vajab kontseptuaalset sisu, millisena me oma riiki jaksame pidada 10, 20, 30 aasta pärast,” kommenteeris Pevkur Langi teadet.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: