Pevkuri sõnul tegeleb Lang tema nõunikuna hoopis riigireformiga

{{1515070140000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi/ERR

Riigikogu aseesimees ja Reformierakonna juht Hanno Pevkur ütles, et Rein Langi ülesanded tema nõunikuna saavad olema eelkõige tegelemine riigireformiga ja riigiõigusega. Kolmapäevases pressiteates ei olnud seda aga sõnagagi mainitud ja fookus oli riigikogu valimisteks valmistumisel.

Kolmapäeval ütles Pevkur Reformierakonna peakontorist välja saadetud pressiteates, et Langi rikkalik kogemus parlamendis, valitsuses ja erakonnas aitab Reformierakonnal "eelkõige ideoloogilises plaanis atra seada, et olla parimas vormis löögirusikas 2019. aasta riigikogu valimistel".

Neljapäeval ütles Pevkur "Aktuaalsele kaamerale", et Langi esimene ülesanne saab olema riigireformiga tegelemine.

"Riigireform, riigiõigus. Meil on riigikogus lahti presidendi valimiste kord, kodu ja töökorra seaduse muudatused, siis eks need on tema põhilised ülesanded, mis tal siin majas saavad olema," sõnas Pevkur.

"Rein teeb erakonna programmi juba eelmisest kevadest, kui erakonna volikogu kinnitas ta programmitoimkonna liikmeks nii, et need asjad ma soovitaksin nagu selles mõttes lahus hoida," ütles Pevkur.

Eelmisel päeval välja saadetud pressiteates polnud aga riigireformist ja riigiõigusest sõnagi.

Kui "Aktuaalse kaamera" reporter Tiina Jaakson viitas Pevkuri pressiteatele ja sellele, et seal räägiti eelkõige valimisteks valmistumisest ja sellest, et Lang aitab ideoloogilises plaanis "atra seada", vastas Pevkur järgmiselt.

"Ideoloogiline plaan ongi ju see, mida Reformierakond parlamendis oma näo järgi kujundab," kommenteeris Pevkur.

Pevkur kinnitas samal ajal riigikogu esimehe Eiki Nestori öeldut, et riigikogu esimehe ja aseesimehe nõunike töö on seotud esimehe või aseesimehe tööajaga ja sellest tulenevalt ka vastavate tööülesannetega.

Vabaerakonna esimehe Artur Talviku sõnul näitab see, et Reformierakond on riigikogu aseesimehe kohast valesti aru saanud, pidades seda Reformierakonna kohaks. Vabaerakond teeb riigikogu juhatusele avalduse, juhtides tähelepanu sellele, et riigikogu aseesimehe nõuniku koht ei tohiks olla parteiasjade ajamiseks.

"Ta paistab väga otsese parteilise toiduahela täitmisena. Siin mõlemad osapooled on öelnud, et Rein Lang võetakse riigikogu aseesimehe nõunikuks ja ta hakkab tegelema erakonna ideoloogilise tööga," kommenteeris Talvik.

Pevkur ütles, et riigikantseleist palka saavad poliitilised nõunikud on kõigil fraktsioonidel, ka Vabaerakonnal.

"Siis võib küsida, et kas Vabaerakonna poliitilised fraktsiooni nõunikud peaksid ka sellest kohast loobuma. Täpselt samamoodi on kõikidele fraktsioonidele ette nähtud poliitiliste nõunike palkamine, kes aitavad fraktsiooni tööd korraldada. Ja fraktsiooni töö ongi ju siin riigikogus eelkõige ju oma poliitilise joone ajamine," selgitas Pevkur.

Rein Lang ise ütles kolmapäeval ERR-ile, et tema põhiline töö saab nõunikuna olema Reformierakonna programmi ja riigikogu valimiste programmi koordineerimine. Tema ülesandeid puudutavas küsimuses ei märkinud ka Lang riigireformi või riigiõigust mitte kordagi.

"Tema ülesanded siin, olles osalise koormusega minu juures keskenduvad eelkõige riigiõigusele," kordas Pevkur veel.

Neljapäeval ütles Rein Lang "Aktuaalsele kaamerale", et on sõlminud riigikogu kantseleiga lepingu, mille sisuks on riigikogu aseesimehe poliitiline nõustamine, mille sisu on riigireformi puudutavad küsimused.

Reformierakonna programmi kirjutamisega tegeleb Lang enda kinnitusel samuti, sest selleks on teda ja Hanno Pevkurit volitanud erakonna volikogu. Täistööajaga nõunikuna ametisse asudes ei loobu Lang siiski tegutsemist tarkvaraarendusettevõttes Nortal.

Staažikas poliitik ja reformierakondlane Rein Lang on alates 2. jaanuarist tööl riigikogu aseesimehe Hanno Pevkuri nõunikuna. Lang ja Pevkur mõlemad ütlesid, et Langi põhiline ülesanne nõunikuna saab olema Reformierakonna programmi koostamine 2019. aasta riigikogu valimisteks.

Vabaerakonna esimees Artur Talvik kritiseeris Langi palkamist teravalt, öeldes, et Lang peaks Pevkurit nõustama ikka riigikogu asjades.

Langi kuupalk nõunikuna saab riigikogu pressiesindaja Gunnar Paali sõnul olema 2700 eurot.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: