Pevkur palkas Rein Langi oma nõunikuks

{{1514985180000 | amCalendar}}
Rein Lang
Rein Lang Autor/allikas: Ülo Josing (ERR)

Riigikogu aseesimees Hanno Pevkur palkas staažika poliitiku ja reformierakondlase Rein Langi oma nõunikuks.

"See on minu teine töökoht. Me valmistume 2019. aasta valimisteks Reformierakonna poolt ja minu asi on vaadata seda, et sellest saaks kokku üks ilus ja korralik erakonna programm," ütles Lang ERR-ile.

Lang ütles, et jätkab ka oma tööd Lähis-Idas. "Me jätkame Nortaliga oma Lähis-Ida projekte ka. Ma üritan end jagada selle ja erakonna programmi vahel," lausus Lang.

"Kõik see kestab täpselt sama kaua, kui Hanno Pevkur on erakonna esimees," lisas Lang.

"Erakonna esimees ju peab vastutama selle eest, et erakond läheb valimistele väga selge sõnumiga ja see sõnum kajastub erakonna valimisprogrammis ja erakonna programmis tervikuna. Meil on käimas nii erakonna programmi uuendamine kui ka valimisprogrammi tegemine. Mina olen siis see inimene, kes koordineerib seda tegemist. Ma olen ka volikogu poolt kinnitatud programmi töörühma liige," ütles Lang veel.

Lang rääkis, et endal tal poliitilisi ambitsioone ei ole.

Hanno Pevkur rääkis, et Langi rikkalik kogemus parlamendis, valitsuses ja erakonnas aitavad Reformierakonnal eelkõige ideoloogilistes küsimustes plaane teha.

"Mul on hea meel, et meie meeskonnaga taasliitus Rein Lang. Rein jätkab tööd ka Nortalis, kuid tema rikkalik kogemus parlamendis, valitsuses ja erakonnas aitavad meil eelkõige ideoloogilises plaanis atra seada, et olla parimas vormis löögirusikas 2019. aasta riigikogu valimistel," ütles Hanno Pevkur.

"On selge, et iga päevaga kasvab Eesti inimeste ootus, et Reformierakond võtaks taas riigi juhtimise vastutuse. Me peame selle vastutuse õigustamiseks kõvasti tööd tegema ja seda parima võimaliku meeskonnana," ütles Pevkur.

Rein Lang on kauaaegne Reformierakonna liige. Lang valiti esmakordselt riigikokku 2003. aastal. Valitsuse töös osales Lang kultuuriministrina aastatel 2011 – 2013, justiitsministrina 2005 – 2011 ning enne seda täitis 2005. aastal lühikest aega välisministri ülesandeid. Aastatel 2003–2005 oli Rein Lang riigikogu aseesimees.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: