Tallinna südalinna Olümpia hotelli vastu kerkib hiiglaslik büroohoone ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna südalinnas Olümpia hotelli vastas asuva ala ehk Juhkentali kvartali tarbeks korraldatud arhitektuurivõistluse võitis arhitekt Martin Aunini büroo töö Lightpark, mis hõlmab mitut tornmaja, muu hulgas ka Eesti kõrgeimat, 30-korruselist büroohoonet.

Ideekavandi autoriteks on Martin Aunin, Annika Aasmaa, Marti Kahu, Margid Saar ja maastikuarhitekt Anna-Liisa Unt.

Multifunktsionaalsesse Juhkentali kvartalisse rajab kinnisvarafirma Kapitel kokku ligi 80 000 m² büroo-, kaubandus- ja teeninduspindu. Liivalaia ja Juhkentali tänavate ristumiskohas lähiaastatel realiseeruvas võidutöös on kolm torni näiliselt jagatud pooleks ehk kuueks torniks. Välimised kolm on korrus madalamad ja eristuvad sisemistest fassaadimaterjali tooni valiku poolest.

Hooned on paigutatud mitteparalleelselt nii omavahel kui ka naaberhoonetega võrreldes, et tagada maksimaalne kaugus teistest hoonetest, vältida otseseid vaateid vastasmajadele ja tuulekoridoride teket ning summutada tänavamüra.

16-korruseline bürootorn on Kaasani kiriku poolsel küljel korrus madalam ja Liivalaia tänava suhtes tagasiastega, et mitte varjata vaadet kirikule. Kvartali teisele küljele moodustub kõrgeima, 30-korruselise torni ja Liivalaia-Juhkentali-Lembitu ristmiku vahele esinduslik väljak. 9-korruseline hoonemaht on paigutatud krundi pargipoolsele rahulikumale osale ja suunatud pikema küljega lõunasse, et sealsed ruumid oleksid valgusküllased.

Lisaks hoonete keskel paiknevale sisehoovile ja plaathoonestuse peal asuvale katuseterrassile täiendatakse avalikku linnaruumi arenduse käigus rajatava Veski tänava äärde loodava pargi näol, kust kulgeb läbi endist Härjapea jõge tähistav kergliiklustee.

„Tegemist on suurepärase arhitektuurse lahendusega, mis arvestab delikaatselt ümbritsevate hoonete ja kultuuripärandiga ning loob põhjalikult läbi mõeldud, inimkeskset ja kvaliteetset avalikku ruumi. Töö erakordsusele ja kvaliteedile viitab ka žürii konsensuslik otsus võidutöö osas,“ ütles Kapiteli arendusdirektor ja juhatuse liige Indrek Moorats.

Kapiteli esindaja sõnul on Juhkentali kvartal ettevõtte lähiaastate suurim arendusprojekt, mille koguinvesteering ulatub 100 miljoni euroni. Võidutöö projekteerimisega alustatakse tänavu kevadel. Suurest mastaabist tulenevalt rajab Kapitel projekti mitmes etapis, esimese etapi ehituse algus on kavandatud 2020. aastasse ning valmimine 2022. aastasse.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: