Eesti uus suursaadik Filipiinidel andis üle volikirja

Eesti suursaadik Filipiini Vabariigis Jaak Lensment ja president Rodrigo Duterte.
Eesti suursaadik Filipiini Vabariigis Jaak Lensment ja president Rodrigo Duterte. Autor/allikas: Filipiini Vabariigi Presidendi kantselei

Eesti suursaadik Filipiini Vabariigis Jaak Lensment andis teisipäeval president Rodrigo Dutertele üle oma volikirja. Eesti suursaadik resideerib Tokyos.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses rääkisid president Duterte ja suursaadik Lensment Eesti ja Filipiinide tihenevatest suhetest.

“Eestil ja Filipiinidel on vaatamata geograafilisele kaugusele palju ühist, alates kõrgetasemelisest inimkapitalist ja digitaliseeritud igapäevaelust kuni armastuseni laulmise ja tantsimise vastu,” ütles Lensment.

Suursaadik Lensment ja president Duterte kõnelesid lisaks võimalustest koostöö süvendamiseks IT- ja kübervaldkonnas ning turismi ja hariduse alal.

Pärast tseremooniat asetas suursaadik pärja Filipiinide rahvuskangelase Jose Rizali ausamba jalamile.

Volikirjade üleandmisel viibisid ka Eesti aupeakonsul Manilas Juan N. Peña Rivadeneira ja Eesti aukonsul Olongapos Fernando Martin O. Peña.

Suursaadik Jaak Lensment on sündinud 22. märtsil 1966. aastal Kilingi-Nõmmes. 1991. aastal lõpetas ta Valgevene Riikliku Ülikooli filosoofia erialal.

Välisministeeriumi teenistuses on Jaak Lensment alates 1993. aastast. Enne asumist suursaadiku ametikohale Jaapanis oli Lensment Eesti suursaadik Valgevenes. Lisaks Filipiinidele on Lensment Eesti mitteresideeriv suursaadik Korea Vabariigis.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: