Tõniste: kui hinnatõus jätkub, tuleb kaaluda aktsiisikärbet

Stenbocki majas
Stenbocki majas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Rahandusminister Toomas Tõniste ütles, et kui nafta hinnatõus püsib, tuleb kaaluda kütuseaktsiisi langetamist.

"Me peame arvestama, et maailmaturuhindade ja aktsiisi koosmõjus oleks mootorikütus Eesti inimestele kättesaadav," ütles Tõniste ERR-ile.

Ministri sõnul on praegu veel vara aktsiisi langetamist kavandada, sest selleks peaks hind pikemat aeg ülespoole liikuma.

"Aktsiisipoliitika kujundamisel tuleb kindlasti jälgida maailmaturul toimuvat, aga me ei saa kindlasti reageerida igale muutusele, mis seal toimub. Need muutused peavad olema pikemaajalised," kinnitas ta.

"Kütuseaktsiisi teema juurde saab tagasi tulla võib-olla siis, kui on pikemaajaliselt selge, et see trend on tõusev ja et tuleb muutus ette võtta," märkis Tõniste.

"[Kui bensiiniliitri hind on 1,4 euro juures, siis] ma arvan, et alandamist tasub igal juhul kaaluda. Kui kütuse hind muutub teiste riikidega võrreldes liiga kalliks /.../, siis igal juhul tuleb reageerida."

Samas ei soovinud minister täpsustada, millise nafta hinna taseme juures oleks põhjendatud aktsiisi kärpimine.

Tänase seisuga on bensiini 95 liitrihind 1,3 euro juures. Eile kerkis ka üle selle piiri, kuid kuna kõik tanklaketid ei tulnud Neste algatusega kaasa, hind veidi langes. Enamikus tanklates on hind täna 1,295-1,299.

Kütusemüüjad on viidanud, et hinnatõusu taga on nafta kallinemine ja aasta algusest jõustunud aktsiisitõus.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: