Samost: järgmises eelarves peaks kaaluma kütuseaktsiisi vähendamist

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Järgmise eelarve koostamisel võiks valitsus mõelda kütuseaktsiisi tõusu ärajätmisele või lausa aktsiisimäära vähendamisele, ütles ajakirjanik Anvar Samost Vikerraadio saates "Samost ja Sildam".

Samost ütles, et alkoholiaktsiisist palju valusam küsimus on seotud bensiini- ja diisliaktsiisiga.

"Eesti on hajaasustusega maa, suures osas Eestist ei ole auto hobiese või luksustarve, vaid igapäevane vajadus, mida on vaja käitada. Ja selleks läheb vaja kütust," sõnas ta. "Kui riik otsustab sellisel määral ja sellise tempoga osaleda kütusehinna tõusus, nagu on praegu tegelikult välja kukkunud, siis ei maksa imestada, et nende sammude populaarsus on väga madal."

Ta sõnas, et järgmise aasta riigieelarve koostamisel võiks valitsus mõelda kas aktsiisitõusude ärajätmisele või tegelikult lausa aktsiisimäära vähendamisele.

Teine saatejuht Toomas Sildam märkis, et kui vaadata praegust hindade kallinemist väga-väga laias sektoris, siis kütus veab seda kallinemist väga selgelt ja see on hästi valus.

"Võime öelda, et keskmine palk tõuseb nii- või naapalju, aga Eestis on ilmselgelt piirkondi, kuhu keskmise palga tõus pole vähemalt sellises kaunis ulatuses jõudnud," tõdes ta.

Samost lisas, et kui su palk tõuseb, aga pead lisandunud 40 eurot bensiinijaamas ära maksma, siis ei olegi sellest mingit tulu, nagu pole tulu ka tasuta lasteaiakohast, kui pead selle lapse autoga lasteaeda viima ja kokkuvõttes jääd ikkagi sellest rahast ilma.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: