Kohtla-Järve tööstuspargist võib saada Baltimaade esimene keemiafirmade tööstusala

Foto: ERR

Kohtla-Järvel avatud tööstuspargi rajajad tahavad teha sellest Baltimaade esimese keemiaettevõtete tööstusala. Lähimad sellised tööstusalad asuvad Soomes ja Poolas.

Kohtla-Järve tööstuspark tahab ära kasutada oma unikaalset asukohta ning sellega soovitakse tekitada sünergiat läheduses asuvate keemiatööstusettevõtetega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kohtla-Järve tööstuspiirkonnas täna kogu ala, mis on tööstusettevõtete kas kasutuses või perspektiivis arendamisel, on kokku 1300 hektarit. Meie poolt on välja ehitatud 80 hektarit ja perspektiivis on meil võimalus veel ehitada välja umbes 200 hektarit maad. Kohtla-Järve on kogu Baltikumis unikaalne linn oma keemiavaldkonna ettevõtete kontsentratsiooni poolest. Me üritame seda unikaalsust ära kasutada just selle tööstuspargi turundamisel väljaspool Eestit ja ka Euroopa Liitu," rääkis SA Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus juhatuse liige Teet Kuusmik.

Viru Keemia Grupi juhatuse esimehe Ahti Asmanni sõnul annab keemiapargi loomine võimaluse mitmesuguseks koostööks.

"Loomulikult on meil olulisel määral energiat, mida siia tarnida, aga tegelikult võib olla kokkupuutepunkte väga erinevaid - võib olla vajadus teha koostööd laboriteenuste osutamisel peenkeemia erinevates valdkondades, meie võime pakkuda teistele ettevõtetele toorainet, teised ettevõtted võivad pakkuda meile toorainekomponente," selgitas Asmann.

Keemiapark jääb Kohtla-Järve Järve linnaosa elamutest linnulennult vähem kui kilomeetri kaugusele, kuid arendaja sõnul see elanikele ohtu ei kujutada.

"Kindlasti ei ole aktsepteeritav tööstusparki selliste ettevõtete tulek, mis teevad elukeskkonda või looduskeskkonda kuidagi halvemaks. Pigem on need ikkagi keemiavaldkonna puhtad tööstused," ütles Kuusmik.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: