Ida-Virumaa tööstusparkides loodetakse peatselt luua tuhat töökohta

Illustreeriv foto.
Illustreeriv foto. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Ida-Virumaa tööstusparkide plaan näeb ette, et aastaks 2020. peaks seal töötama üle 4000 inimese, tuhatkond töökohta peaks lisanduma juba tuleval aastal.

SA Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus algatas Kohtla-Järve tööstuspargi detailplaneeringu juba seitse aastat tagasi, kuid alles hiljuti algasid seal tööd taristu rajamiseks. Nimelt sai sihtasutus EASilt suve hakul ligi kolm miljonit eurot maksma mineva pargi väljaehitamiseks toetust 2,5 miljonit eurot, vahendasid ERRi raadiouudised.

Sihtasutuse juhatuse liikme Teet Kuusmiku sõnul on Kohtla-Järve tööstuspark mõeldud eelkõige keemiasektori ettevõtetele.

"Siin on plaanis 80 hektaril välja ehitada kogu infrastruktuur - vee-, kanalisatsiooni-, side-, gaasitrassid, teed ja tänavavalgustus. Suurematele ettevõtetele, kellel on suurem energiavajadus, või keemiasektori ettevõtetele, kes on meie sihtgrupp, ehitame välja ka aurutrassi," lausus Kuusmik.

Nädala aja pärast, 24. novembril saab aasta sellest päevast, kui logistika- ja tööstuspark avati Jõhvis Tallinna-Narva maantee ääres Kotinukal. Praeguseks pole seal kerkinud ühtegi ehitist. Teet Kuusmik lubas, et varsti on Jõhvis oodata muutusi.

"Jõhvis on meil praeguseks allkirjastatud viis kinnistumüügi lepingut. Ettevõtjatel on kolme-nelja-aastane tähtaeg, mille jooksul nad peavad oma investeeringud teostama, selles mõttes ma arvan, et lähiajal esimesed ehitusobjektid lähevad Jõhvis lahti," ütles ta.

2009. aastal loodud sihtasutus võttis endale eesmärgiks luua Narva, Jõhvi ja Kiviõlisse kümne aastaga üle 4000 töökoha. Sihtasutuse juht on veidi rohkem kui kolm aastat enne plaanide täitmise tähtaja kukkumist siiski optimistlik.

"Hetkeseisuga on need ettevõtted, kes meie parkides tegutsevad, loonud üle 300 töökoha. Lisaks on ettevõtted, kes meie tegevuse tulemusena on Ida-Virumaale tulnud, kes on küll võib-olla üürinud tootmispinnad või ostnud olemasolevat vara. Sealt on täiendavalt veel 260 töökohta. Praegu on meil paar huvitavat ettevõtet, kes plaanivad järgmisel aastal ehitusega alustada, ja kahe ettevõtte peale on plaanitud umbes tuhat töökohta. Selles mõttes on meie eesmärk jätkuvalt 4400 töökohta, mille poole suundume ja mida tahame täita," kinnitas sihtasutuse juhatuse liige.

Valitsuskabinetis toimuvad muutused ei tohiks tema hinnangul sihtasutuse plaane rikkuda.

"Arvan, et Ida-Virumaa tööstusalade arendamise projekt on üsna poliitikaülene, meil on nõukogu liikmed kolmest ministeeriumist ja neljast omavalitsusest. Pigem on tähtis see, et püstitatud eesmärkide poole liigutakse, neid täidetakse ajalises perspektiivis ja usun, et uus valitsuskoosseis on kindlasti meie projekti suhtes toetav," ütles Kuusmik.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: