Haldusreform sekkus Läänemaa koolijalgpallivõistluse ametlikku protokolli

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Lääneranna vald Autor/allikas: erakogu

Kuigi Lihula gümnaasiumi jalgpallivõistkond saavutas Läänemaa 7.-9. klasside saalijalgpalliturniiril kolmanda koha, siis pronksmedaleid lapsed kaela ei saanud, kuna haldusreformiga oli Lihula liikunud Läänemaa alt Pärnumaa alla.

"Lihula poistele koha loovutamise otsuse teatavaks tegemine oli keeruline, samasuguse imestusega võtsid teate oma juhuslikust medalivõidust vastu ka Haapsalu PK II võistkonna mängijad, kes vaatamata pronksimängus allajäämisele medalid kaela said," kirjutas Lihula jalgpallivõistkonna treener Jaanus Getreu Lääne Elus.

"Tarkade poliitikute jõuline rusikas, kes kuldse saua maa sisse lõid ja ütlesid, et nüüdsest on iidne Lõuna-Läänemaa piirkond äkki Pärnumaa, on esimesena kahjustanud, nagu näha, just meie kõige tähtsamate – laste huvisid," lisas treener.

Turniiri viiendast kohast jäi ilma ka Virtsu kool, sest ka Hanila vald liikus sarnaselt Lihulale haldusreformiga Pärnumaa koosseisu.

Varem Lääne maakonda kuulunud Lihula ja Hanila vald otsustasid haldusreformi käigus ühineda Pärnumaalt Koonga ja Varbla vallaga. Tekkinud Lääneranna vald läks Pärnu maakonna koosseisu.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: