Kirjutusvõistlusele „100 sõna Eestile“ laekus 137 tööd ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Algab Eesti iseseisvuse väljakuulutamise 100. aastapäeva kirjutusvõistlus.
Algab Eesti iseseisvuse väljakuulutamise 100. aastapäeva kirjutusvõistlus. Autor/allikas: Siim Lõvi.

Üle saja eri vanuses ning eri soost ja rahvusest Eesti elaniku otsustas võtta vastu ERRi arvamusrubriigi väljakutse ja panna täpselt 100-sõnalises lühivormis kirja oma mõtted ja tunded seoses juubeliaastat tähistava kodumaaga. Võitja avalikustatakse vabariigi aastapäeva nädalal.

Kokku laekus toimetusele tähtajaks 137 võistlustööd. 92 neist olid naistelt ja tütarlastelt, 45 meestelt ja poistelt.

Silmatorkavalt palju oli osalejate hulgas kooliõpilasi. Eriti aktiivse osalusega paistsid silma Keila kool, Pärnu Vanalinna Põhikool, Sillamäe Eesti Põhikool, Tallinna humanitaargümnaasium ja Viimsi Keskkool, kus sajasõnalisi töid Eestile oli kirjutatud kollektiivselt.

Suurem osa töödest saabus Eestist, kuid sekka mahtus ka muu hulgas Soomest Tamperest ning koguni Singapurist saadetud töid.

Parimad tööd avaldatakse rahvusringhäälingu arvamusrubriigis. Valiku langetavad ERRi keelenõustaja Riina Eentalu ja arvamustoimetaja Rain Kooli, kes hindavad loovust, stiilitunnetust ja nauditavat eesti keelt.

Võitja tehakse teatavaks vabariigi aastapäeva nädalal veebruari lõpus. •

Toimetaja: Rain Kooli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: