Jürgen Ligi: VEB fondi uurimise käivitamine on rünnak Kallase pere vastu ({{commentsTotal}})

{{1516787520000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi/ERR

Reformierakonna juhatuse liige Jürgen Ligi leiab, et VEB fondi teema tõstatamine riigikogus on suunatud Reformierakonna vastu, eeskätt Siim Kallase ja Kaja Kallase kompromiteerimiseks.

"Seda on seotud ühe erakonnaga ja käib õudne lahmimine, see on läbiuuritud asi. Otsitakse sisemaiseid süüdlasi, soovitakse määrida perekond Kallast, eelkõige Siimu muidugi. See on väga ropp. Vene riik varastas selle raha ära. Kohtuotsused on tehtud, asjad suletud. Mängitakse õigusjärgsusega, meie võtame endale okupandi süü," ütles Ligi ERR-i uudisteportaali saates "Otse uudistemajast" ajakirjanik Ainar Ruussaarele.

Kas Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) kuuluva justiitsminister Urmas Reinsalu umbusaldamine on kuidagi VEB fondiga seotud? "Püha jumal, absoluutselt mitte," rääkis Ligi, lisades, et VEB fondi puhul peaks justiitsminister kaitsma õigusjärgsust.

Ligi: olen rahvuslane olnud lasteaiast alates

Küsimusele, kas opositsioon peab valitsust kõigutama, vastas Ligi eitavalt: "Opositsioon peab valvama valitsuse järele ja tooma välja nende nõrgad kohad, umbusaldamise võimalust ei tohi devalveerida."

Ta lisas, et umbusaldajad on üksmeelel, et justiitsminister Reinsalu tajub oma ametis vastutust ning mängib tõe ja õigusega. "Ta ei pea mõtlema poliitilisele kasule, aga see on tema läbiv joon."

Koostöö kohta IRL-iga ütles Ligi, et Reformierakond pingutab palju selle mõtte kallal, et ühisosa leida. „Olen rahvuslane lasteaiast peale ega pole end sidunud ühegi punase organisatsiooniga,” lausus Ligi. Ta lisas, et IRL-is pole enam rahvuslust.

Kas Reformierakond võiks teha valitsuse EKRE-ga, otsesõnu Ligi ei vastanud. „EKRE on riigikogus muutunud tsiviliseeritumaks,” lisas ta. Keskerakond on Ligi sõnul jäänud endiseks, kuid ta tunnistas, et ka Reformierakonnas on probleeme.

Kohtusüsteemis pettunuid on palju ja neid üles ässitada on lihtne

Ligi ütles, et teda häirib väga, et EKRE ei usalda Eesti õigussüsteemi. „Mina usaldan ja olen väga vastu, kui umbusaldatakse rahvusriiki ning rünnatakse ajakirjandust, kultuuri ja julgeolekut. Inimesi, kes on kohtusüsteemis pettunud, on palju, neid on võimalik üles ässitada".

Kui praegune valitsusliit peaks laguneme ja valitsuse teeks Reformierakond, kes oleks siis nende peaministrikandidaat? Ligi vastas, et selleks oleks kandidaat erakonna juhi kohale ehk Kaja Kallas.

Keskerakonna fraktsiooni juhi Kersti Sarapuu otsuse kohta ta kohtusse kaevata ütles Ligi, et see on uskumatu. „Sarapuud üritavad vaidlustada sõnu, mida pole ma öelnud.”

Ligi märkis, et ka talle on altkäemaksu pakutud, kuid siis ei olnud ta poliitikas, vaid töötas ühe pangafiliaali juhatajana. „Mu juurde ei julgeta sellise jutuga tulla, viskan välja.”

Riik ei tohi midagi üle reguleerida ega eraellu sekkuda

Abielu mõistesse suhtub Ligi enda sõnul konservatiivselt. „Mulle pole meeldinud riigi poolt ülereguleerimine, sealhulgas näiteks suguelu.” Homoabielude kohta sõnas Ligi: „Mulle meeldis, et nad olid rahul."

Jutuks tuli saates ka Eesti maksusüsteem, mille kohta tõdes Ligi, et kõik valitsused tahavad seda iga nelja aasta tagant „näppida”, mis pole õige.

"1990. aastatel sai maksusüsteemile pandud hea alus, mis on majandusele hea ja inimestele lihtne ja kasulik. Praegune otsus on üks poliitiline käkk ja lihtsalt üks loosung, kui riik tahab anda kõikidele raha.”

Ligi lisas, et Eesti majandus ei kasvanud möödunud aastal tänu Keskerakonna valitsusele, mulluse riigieelarve tegi eelmine valitsus ja kasvu põhjuseks oli, et Euroopa majandus kosus. „Erinevad maksud peavad olema, kuid kõige vähem tuleb maksustada tööjõukulutusi ja töötasu.”

Toimetaja: Indrek KuusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: