Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ossinovski ei toeta Keskerakonna pensionitõusu ideed

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Jevgeni Ossinovski ei toeta Keskerakonna ideed tõsta pensione kuni 100 eurot kuus. Ossinovski sõnul võiks pigem pensionäridele tagada teenuseid ja vähendada nende kulusid.

"See tähendab tänase pensionisüsteemi põhimõttelist ümbertegemist. Kui siiani kehtiva korra järgi pensionid tõusevad vastavalt ühiskondliku jõukuse kasvule, selle süsteemi muutmist sotsiaaldemokraadid ei toeta," kommenteeris Ossinovski Toomas Sildamile antud intervjuus.

Ossinovski märkis, et tulenevalt tulumaksureformist on Keskerakonda tabanud kriitika ja seetõttu nägi Keskerakond, et on vaja anda oma olulisele valijarühmale positiivseid sõnumeid.

Ossinovski ei osanud vastata küsimusele, kust võtta see kuni 500 miljonit aastas Keskerakonna välja pakutud pensionitõusuks.

"Eks see on selge, et kulu on üüratu, loomulikult on see ühiskondlik valik. Kas kõige pitsitavam, keeruline probleem Eesti ühiskonnas täna on pensioni suurus või on see midagi muud? Ja loomulikult on see Keskerakonna legitiimne ja poliitiline positsioon, eks nad siis peavad sellele katteallikaid pakkuma, olgu selleks tulumaksu protsendi tõus või midagi muud," sõnas Ossinovski.

Ossinovski sõnul on Eesti pensionisüsteemi tugevus olnud selles, et pensioni suurus ei ole olnud poliitilise võitluse objekt. "Aga kahtlematult on poliitilistel erakondadel õigus seda tava murda," lausus ta.

Ossinovski rääkis, et sotsid toetaksid pensionäre, tagades neile teenuseid ja vähendades kulusid.

"See, et meie pensionisüsteem on taganud selle, et peaaegu ükski pensionär absoluutses vaesuses ei ela, on väga positiivne, süsteem on toiminud. Teisest küljest on selge, et kui küsida, kas tänane vanaduspension on piisavalt kõrge, siis loomulikult me tahaksime kõrgemat ja sotsiaaldemokraatide lähenemine on pigem olnud seda teed pidi, et vaadata, kus on võimalik pakkuda eakatele rohkem teenuseid ja vähendada nende kulusid," rääkis Ossinovski.

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb käis eelmisel nädalal ajalehes Lääne Elu välja idee 100-eurosest ehk 25-protsendilisest pensionitõusust, mis võiks teoks saada 2019. või 2020. aastal.

Pikem intervjuu Jevgeni Ossinovskiga ilmub ERR-i portaalis kolmapäeval.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: