Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pevkur: kui valitsus hambad ristis edasi punnitab, peab ta vastu

Reformierakonna esimees Hanno Pevkur ütles ERR-ile, et partei oleks valmis valitsusvastutust võtma, kuid praegune võimuliit peab ilmselt hambad ristis lõpuni vastu.

Turu-uuringute küsitlus näitas, et Reformierakonna toetus oli jaanuaris 26 protsenti ehk sisuliselt samal tasemel Keskerakonna 27 protsendiga.

"Eks see näitab trendi, mis on viimasel ajal olnud: Reformierakonna populaarsus liigub üles ja Keskerakonna oma alla. Sotsid on jätkuvalt oma 10 protsendi peal ning IRL on jälle kahjuks valimiskünnisest allpool või seal väga lähedal," kommenteeris Pevkur.

"Põhiküsimus on, kas valitsus suudab vastu pidada järgmiste valimisteni või mitte. Kui nad hambad risti vaeveldes edasi punnitavad, siis nad suudavad. See paistab olevat nende stiil. Et erimeelsustele vaatamata pingutatakse selle nimel, et minna üheskoos valimisteni," hindas opositsioonijuht.

Reformierakond keskendub tema sõnul eelkõige oma poliitilisele sisule, lihtsale maksusüsteemile ja -keskkonnale, kuid on vajadusel valmis valitsusvastutust võtma.

Seeder ei seosta reitingulangust Reinsaluga

Valitsuserakonna IRL-i toetus oli jaanuaris 5 protsenti. ERR-i raadiouudised küsisisid IRL-i esimehelt Helir-Valdor Seederilt, kas partei reitingu langusel on tema arvates seos justiitsminister Urmas Reinsalu arvamusavaldusega ja sellele järgnenud ministri umbusaldamise katsega riigikogus.

"Arvan, et pigem ei ole. Me kõik võime oletada. Minu arvamus on see, et rohkem on seda mõjutanud see, mis on toimunud maksude ümber. Kogu see aktsiisipoliitika. Loomulikult ka see tulumaksureform, mille tegelikud positiivsed mõjud pole veel paljude inimesteni jõudnud ja kus opositsioon on meedias seda jõuliselt kajastanud ja toonud esile negatiivseid mõjusid," kommenteeris Seeder.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: