Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ossinovski, Aab ja Iva: valitsedes on kohatine reitingu langus loomulik

Kaia Iva
Kaia Iva Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Minsitrite Jevgeni Ossinovski, Jaak Aabi ja Kaia Iva hinnangul on ebapopulaarsete otsuste tegemise ajal valitsuserakondade toetuse mõningane langus loomulik.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) esimees, tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski nentis neljapäeval valitsuse pressikonverentsil, et tema erakonna toetus võiks kõrgem olla, kuid nimetas kahe viimase küsitluse põhjal SDE toetust stabiilseks.

"Laias laastus peegeldavad reitingud, et valitsuserakonnad on toetuse mõttes keerulises olukorras. Erinevatel valitsemisperioodil on tavaline, et inimesed ütlevad, et toetavad muud erakonda, kui tehakse asju, mis pole populaarsed," rääkis Ossinovski. "Kui ühtse rindena valitsuse poliitikaid rünnatakse, kui valitsus ise piisavat selgitustööd ei tee, jääb inimestel mulje, et on miski jama."

Ossinovski sõnul oli selge, et tulumaksureformiga tuleb probleeme ja see on õppetunniks. "Jäime selgitustega hilja peale. Kuigi objektiivselt on Eestis läinud paremaks, enamik sotsiaalseid muresid on leidmas lahendust. Oli aga ebaproportsionaalselt palju negatiivset tähelepanu huvigruppide poolt, kes ei võitnud."

Keskerakonda kuuluv riigihalduse minister Jaak Aab nentis, et varsti ei leidu enam inimesi, kes erakondade populaarsusuuringuid usuvad, kuna eri metoodikate kasutamine küsitlusfirmade poolt toob kaasa erinevad numbrid.
"Tuleb selgitada nende metoodikate erinevust," tähendas Aab. Ta lisas, et valitsuserakondade toetuse languse taga on valitsuse otsuste negatiivne mõju väikestele huvigruppidele. "Pole välja toodud, et maksud laekuvad üldiselt hästi."

Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) kuuluv sotsiaalkaitseminister Kaia Iva tunnistas, et IRL-i reiting võiks suurem olla. "Inimesed on nõudlikud valitsuse tegevuse suhtes, käega löömine oleks hullem." Tulumaksureformiga seoses tõi ta näiteks, et kümnest pensionärist viis ei pea tulumaksu tasuma, neli hakkas vähem maksma ja vaid üks hakkas pisut rohkem maksma.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: