Le Penide peretüli külvab Prantsuse Rahvusrinde kongressi eel segadust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jean-Marie Le Pen
Jean-Marie Le Pen Autor/allikas: Gonzalo Fuentes/Reuters/Scanpix

Prantsuse Rahvusrinde asutaja Jean-Marie Le Pen ähvardas reedel, et kutsub Rahvusrinde järgmisel kuul toimuvale konverentsile pääsemiseks vajadusel appi politsei.

Le Pen seeniori ja tema tütre, Rahvusrinde praeguse juhi Marine Le Peni vahel on aastaid vastuolud olnud. Alates sellest, kui tütar 2015. aastal isa parteis võimult tõukas, on nad pidanud nii meedia- kui kohtulahinguid, vahendas Reuters.

Uue tüli lahvatamine ei tuleks tõenäoliselt kasuks Marine Le Peni mainele, kes niigi alles toibub mullu presidendivalimistel pettumust valmistunud tulemusest.

Noorem Le Pen soovib, et 10.-11. märtsil Lille'is toimuval parteikongressil saaks Rahvusrinne uueneda, võib-olla isegi nime muuta. Kui aga Le Figaro tema isalt küsis, kas ta kavatseb kongressil osaleda, ehkki partei on teada andnud, et ta pole sinna oodatud, vastas mees jaatavalt.

"Vajadusel lähen ma politseijõudude abiga," kinnitas 89-aastane Le Pen seenior.

Reedel võitis ta kohtus õiguse jääda Rahvusrinde aupresidendiks, kuigi kohus jättis jõusse partei otsuse keelata tal olla täieõiguslik parteiliige.

"Minu roll aupresidendina kohustab mind jälgima Rahvusrinde tegevust ning kongress on partei tegevuse süda," lausus Le Pen.

Tema tütar ei ole kohtuotsust kommenteerinud, kuid Rahvusrinne tegi avalduse, et kongressile lubatakse ainult täieõiguslikud liikmed, kes on maksnud liikmemaksu. "Jean-Marie Le Peni seega Lille'i kongressile ei lubata," teatas partei.

Arvamusküsitlused on viimastel kuudel näidanud Marine Le Peni populaarsuse langust isegi parteiliikmete hulgas. Ta on öelnud, et parteil tuleb oma vigadest õppida ja end uuendada.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: