Aktivistid loodavad, et peagi saab Palivere suusaradadel kunstlund toota ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Läänlased loodavad, et tänu enam kui 77 000 euro suurusele LEADER-toetusele saab juba lähitulevikus toota kunstlund ka Palivere suusaradadel. Praegu pole Läänemaal ühtegi lumekahurit ja talverõõmude nautimine sõltub täielikult ilmataadist.

Kuna Läänemaa maastik on reeglina lauge, on künklik Palivere suusatajatele ja kelgutajatele oluline koht. Praegu on lumeolud siin head, kuid lõpusirgel olev lumekahurite hange peaks andma suurema kindluse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Paraku on niiviisi, et loodus ei ole igal aastal ühesugune ja kui külma on, siis lund ei ole, ja kui lund on, siis jälle külmaga on probleemid," nentis Põhja-Läänemaa turismi- ja spordiobjektide halduskeskuse juhatuse liige Mati Kallemets.

Aktivistid on teinud enam kui kümne aastaga nende radade heaks 8000 talgutundi.

Paliveres elav Risto Roomet kinnitas, et lumi toob suusatajad alati kohale. "Selles mõttes, et siin tehakse isegi kohapeal nalja, et kõvemad mehed panevad juba esimeste öökülmadega siin. Et oodatakse ikka pikisilmi seda talve ja nagu ta viimasel aastal on, et vahest ei ole seda lund, ja kui saaks ikka selle kunstlume süsteemi siin tööle, see annab ikka väga palju kaasa," rääkis ta.

Spordiliit Läänela peasekretär Ülle Lass ütles, et kunstlume tootmise võimalus on oluline maakonnale tervikuna. "See on ka ainukene selline koht, kus tegelikult on meil maastikku ja kus on võimalik selliseid korralikke radasid praegu teha," rõhutas ta.

Kaugemas tulevikus on läänlastel aga veelgi suuremad plaanid. Kui õnnestub leida mõni uus toetus, siis soovitakse korda teha Palivere vana suusahüppetorn. Praegu on see kasutuskõlbmatu, aga ekspertiis näitas, et torni metallkonstruktsioon on taastamiseks piisavalt heas seisus.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: