MTA sai jaanuaris kätte üle 680 000 salasigareti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Salasigaretid
Salasigaretid Autor/allikas: MTA

Jaanuari lõpus tabasid maksu- ja tolliameti (MTA) ametnikud kahel korral suure koguse salaalkoholi ja salasigarette, kokku peeti kahes juhtumis kinni 955 liitrit piiritust, 312 liitrit kanget alkoholi ning üle 680 000 salasigareti.

Võrumaal peeti kahtlustatavana kinni mees, kelle majapidamise läbiotsimisel avastati 955 liitrit piiritust ning 660 000 salasigaretti. Lisaks pidasid MTA ametnikud Pärnumaal maanteel kinni sõiduauto koos kahe mehega, kellel oli kaasas 312 liitrit kanget salaalkoholi.

MTA uurimisosakonna juhataja Rain Kuusi sõnul oli Pärnumaal sõiduautost avastatud kange alkohol pakendatud 3-liitristesse kilepakenditesse, millel puudusid igasugused maksumärgid ehk tegemist ei olnud mõnest teisest Euroopa Liidu riigist pärineva alkoholiga.

"Sõiduautos oli kokku 104 papist pakendit, igas pakendis oli omakorda kolmeliitrine kilepakend kange alkoholiga, mille mõlemad mehed enda omaks tunnistasid," rääkis Kuus.

Hiljem otsisid MTA ametnikud läbi ka ühe kinnipeetud mehe elukoha, kust leiti veel 112 plokki Eesti maksumärkideta salasigarette, mõned pudelid maksumärkideta alkoholi ning registreerimata tulirelv.

Pärnu maakohus mõistis mehed kiirmenetluses süüdi alkoholi ebaseaduslikus käitlemises ja mõistis karistuseks tingimisi ühe aasta ja kuue kuu pikkuse vangistuse. Lisaks ootab neid maksunõue aktsiisi tasumiseks ning registreerimata relva osas jätkab menetlist politsei.

"Salaalkohol ei ole turult kuhugi kadunud. Teadmata koostisega ja päritoluga aktsiisikaupa tuuakse paraku jätkuvalt väljastpoolt Euroopa Liitu Eestisse ning püütakse ka siin kohapeal ise valmistada. Salaalkohol on märkimisväärne murekoht, sest kusagil suvalises kohas toodetud ja kuuris villitud ebamäärase vedeliku tarbimisel on varjatud risk tervisele väga reaalne," selgitas Kuus.

Salaalkoholi avastasid MTA ametnikud 2017. aastal 74 korral, kokku 3870 liitrit absoluutalkoholis, aasta varem 2250 liitrit absoluutalkoholis.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: