Kaevandusmuuseumi juhi konkurss nõukogule soovitud tulemust ei andnud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kaevandusmuuseum
Kaevandusmuuseum Autor/allikas: Eesti Kaevandusmuuseum

Ligi pool aastat juhtimiskriisis olnud Eesti kaevandusmuuseumi juhi kohale laekus neli avaldust, nõukogu esimees Andra Pärnamäe tunnistas, et võimalik on otsingute jätkamine.

"Esmane hinnang näitab, et kandidaadi valik saadetute hulgast saab olema keeruline, kuna me otsime muuseumile eelkõige sellist juhti, kes suudab majanduslikult muuseumi töö paika saada ning selliseid kandidaate hetkel tundu olevat," ütles Pärnamäe.

Pärnamäe lisas, et ühel kandidaadil on eelnev muuseumitöö kogemus, ühel on omavalitsuse ja kultuuritöö kogemus, ühel raudteelase taust ja ühel kommunaalettevõtte töökogemus.

Pärnamäe kutsub läkiajal kokku muuseumi nõukogu ja valikuid saab olema kolm:
valida uus juhatus konkursi korras esitatud kandidaatide hulgast, pikendada konkurssi, teha pakkumine väljaspool konkurssi kellelegi kellel on nõukogu usaldus.

Konkursi pikendamine on Pärnamäe sõnul keeruline, kuna muuseumil pole selleks ressursse, et kuulutusi avaldada.

Eesti kaevandusmuuseumis kestis aasta alguses olukord, kus muuseumi juhiks pidas end mitu nõukogu ja mitu nende valitud juhatuse liiget.

Jaanuari teisel nädalal määras Toila vallavalitsus sihtasutusele uue nõukogu, mille esimeheks valitud Pärnamäe kommenteeris dokumentidega tutvumisel saadud muljet toona järgmiselt: "Kui ma aus olen, siis oli see oodatust hullem..."

Kaks ja pool aastat kaevandusmuuseumit juhtinud Andres Kraas nentis, et Kohtla-Nõmme valla juhtidega ta valla tegutsemise lõpuaastal enam ühist keelt ei leidnud. Ta on rahul, et suutis muuseumi juhina vastu pidada selle ajani, kuni liitumise järel pandi uues vallas paika uus nõukogu.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: