Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaevandusmuuseumi juhiks sai Etti Kagarov

Foto: Sotsiaaldemokraadid

Täna koos olnud sihtasutuse Eesti Kaevandusmuuseum nõukogu otsustas, et Kohtla-Nõmmel asuva kaevandusmuuseumi juhikandidaatidest on parim endine Kohtla vallavanem Etti Kagarov.

Pärast seda kui nelja kandidaadiga konkurss muuseumijuhi koha täitmiseks oli luhtunud, otsustas nõukogu, et alustatakse otsepakkumisi. „Heade kandidaatide nimekiri oli pikk, kuid õnneks oli nimekirja tipus olnud Etti Kagarov meie pakkumisega nõus,” ütles kaevandusmuuseumi nõukogu esimees Andra Pärnamäe, kelle sõnul otsiti eelmisel aastal puhkenud juhtimiskriisi ajal aina suurematesse majandusraskustesse sattunud muuseumile majanduslikult mõtelda oskavat juhti. „Etti Kagarov on suurte kogemustega juht, kelle tugevateks plussideks on ka see, et ta on usaldusväärne ja ta pole konfliktne.”

Etti Kagarov avaldas rahulolu, et aasta alguses muuseumi ajutiseks juhiks valitud õigusbüroo Jewelex vandeadvokaadi abi Margus Kiir on suutnud muuseumi ilusti töös hoida. „Töötajate palgad on makstud ja tundub, et töörahu on saavutatud, ning see on väga oluline. Minu eesmärgiks on ajatada maksmata arved ning alustada turundustegevust, et muuseum suudaks ennast ühel momendil ise ära majandada,” ütles vastvalitud muuseumi juht Etti Kagarov.

Pärast kolme valla, Kohtla-Nõmme, Kohtla ja Toila liitumist jäi endine Kohtla valla juht Etti Kagarov opositsiooni. Nõukogu esimees nentis, et see oli ka ainuke asi, mis Toila vallale kuuluva sihtasutuse juhi valikul tekitas Kagarovi puhul küsimusi. „Ma loodan, et see ei hakka segama, ja vajaduse korral saab nõukogu sekkuda ja oma abikäe ulatada,” sõnas Andra Pärnamäe, kes ise kuulub valimised võitnud ja rohkem kui pooled volikogu kohad saanud valimisliitu Ühtne Vald. Sotsiaaldemokraatliku Erakonna nimekirja esinumbrina valimistel kandidaatidest konkurentsitult enim hääli kogunud Etti Kagarov oli kindel, et volikogus opositsioonis olek ei hakka ta tööd segama.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: