Pärnus alustab tööd uus bussijaam ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kolmapäeval alustab tööd Pärnu uus ja nüüdisaegne bussijaam.

Pärnu uus bussijaam asub platsil, kust bussid varemgi liinile sõitsid. Mingit hoonet siis platsil polnud ja oma bussiaega tuli oodata lageda taeva all. Vana bussijaam oma ooteruumiga asus pisut eemal. Nüüd on toimunud oluline muudatus. Bussijaam, kust väljub päevas ligi 200 bussi, on igati nüüdisaegne, oma suurte tabloode ja nägusate istmetega jätab see lennujaama mulje. Jaama ehitust korraldas ja koordineeris Pärnumaa ühistranspordikeskus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Lisaks tavapärasele bussiootamisele on siin ka kaheksa töökohta arvutiga töötamiseks. Ja siis ka diivanid-tugitoolid lihtsalt aja veetmiseks. Pärnu raamatukoguga oleme kokku leppinud, et luuakse raamaturinglussüsteem siia. Kohvikud-kioskid on veel avamisel," rääkis Pärnumaa Ühistranspordikeskuse juhataja Andrus Kärpuk.

Siin saab tutvuda Pärnu vaatamisväärsustega ja T-pileti süsteemist bussipilet osta. Jalgratastega liiklejad võivad rõõmustada, sest oma ratta saab siia jätta, on võimalus kummi pumbata, ratast pesta ja ka väikest remonti teha. Ja on ka ettevõtjate šõuruum, kus firmad oma toodangut saavad tutvustada. Bussijuhtidel seisab uue bussijaamaga tutvumine alles ees.

Bussijaama ligi aasta väldanud ehitusperiood oli pärnakatele kurnav, sest ka linnaliinibusside liiklus oli kohati ümber korraldatud. Nüüd läheb kõik taas rööbastesse. Projekt on Lihse ja Tuhalilt, ehitas Eston Ehitus. Maksma läks see 2,2 miljonit eurot. Raha tuli EAS-ilt, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumilt ja Pärnumaa omavalitsustelt.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: