Pärnu lennujaam saab ehitustöödeks riigieelarvest raha jooksvalt ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Varem Pärnu lennujaama rekonstrueerimiseks lubatud riigieelarvelised vahendid lükati riigieelarve strateegias tänavuselt aastalt 2020. aastale. Pärnu lennujaama ehitustööd siiski edasi ei lükku, sest riik annab raha töödeks jooksvalt.

Kui majandusminister Kadri Simson, Tallinna lennujaama juhatuse esimees Piret Mürk-Dubout ja linnapea Romek Kosenkranius mullu oktoobris lennujaama rekonstrueerimise lepingule alla kirjutasid, oli riigi lubatud summa 20 miljonit eurot, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lennuväli pidi valmis saama 2020. aasta aprillis. Riigi eelarvestrateegiast jääb mulje, nagu alles aastast 2020 saaks töödega alustada, sest siis tuleb riigilt raha.

Selgub, et lennuvälja valmimise aeg on tõepoolest nihkunud aprillilt juuni lõppu, rahasummat pole aga keegi vähendanud. Seda kinnitasid nii Simson kui ka Tallinna Lennujaama juhatuse liige Anneli Turkin.

"Selleks, et me selle investeeringu teeksime, on meil omakorda leping majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga. Selle projekti maksumus on jätkuvalt 20 miljonit. Selle aasta riigieelarves on 2,7 miljonit, 2020 tekkepõhises eelarves on tõesti summa 17,3 miljonit. Vastavalt lepingule me saame riigilt rahavooliselt raha nii, nagu meie projekt vajab. Kui projekt valmis on 2020, siis tekkepõhises riigieelaves kajastub selles aastas see summa," selgitas Turkin.

Lennuvälja renoveerimise projektijuht Raiki Bulak kinnitas, et nemad on töödega graafikus.

"Hetkel on käimas lennuvälja liiklusala rekonstrueerimise eskiis- ja tehnilise eelprojekti koostamise hange. Selle tulemusel proovime leida endale projekteerija, et aasta lõpuks saada endale projekt. Selleks aastaks on meil ette nähtud 2,7 miljonit, kokku peaks ikka olema 20 miljonit eurot," rääkis Bulak.

Ehitushange on kavas välja kuulutada järgmise aasta alguses. Ehitamise ajal ei saa lennukid maanduda ega õhku tõusta.

"Ruhnu lennud me üritame ikkagi ära teenindada ja siis alustada tõsisema ehitustööga, et lennuväli läheb täiesti kinni. 2019. aasta 1. maist peaks olema Ruhnu lennud lõppenud ja siis saab alustada raja aktiivse remondiga," rääkis Pärnu lennujaama juhataja Erki Teemägi.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: