Jüri Luik: telekanali ETV+ laiem levik on osa Eesti julgeolekust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

ETV+
ETV+ Autor/allikas: ERR

Kaitseminister Jüri Luige sõnul on vaja rahvusringhäälingu venekeelse telekanali ETV+ levi suurendada, kuna sõltumatu informatsiooni edastamine on osa riigi julgeolekust.

"Kui me räägime oma laiapindsest riigikaitsest, siis elanikkonna informeerimine, sõltumatu informatsiooni leviku kindlustamine on loomulikult oluline osa sellest laiapindsest riigikaitsest," ütles Luik kolmapäeval riigikogu infotunnis vastates Reformierakonna fraktsiooni liige Urve Tiiduse küsimusele, kas sõltumatu informatsiooni levik on riigi julgeoleku osa.

Luige sõnul on kõige suuremad probleemid on ETV+-ga, sest nad tegutsevad väiksema levialaga võrgus. "On tõepoolest olemas teatavad territooriumid, ja osa neist asub just Ida-Virumaal, kus levi on suhteliselt nõrk."

Kaitseministeerium selle probleemiga otseselt ei tegele, kuid valitsusel on Luige kinnitusel plaanis arutada lisafinantseerimist ETV+ levi tagamiseks.

Tiidus märkis, et maailmas, kus informatsioonitulv on täiesti hoomamatu, kannab Eesti Rahvusringhääling nagu avalik-õiguslikud infokanalid mujalgi sõltumatu ja tasakaalustatud informatsiooni edastaja kaubamärki.

Eestis ollakse Luige sõnul huvitatud sellest, et infokanalid oleksid võimalikult vabad, kuid "loomulikult tuleb alati arvestada, et meie idanaaber teeb jõupingutusi sõltumatu info leviku takistamiseks."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: