Nordica tahab Estonian Airi ekstöötajatega vaielda kinniste uste taga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Nordica lennukid Tallinnas.
Nordica lennukid Tallinnas.

Lennufirma Nordica (NAG) taotles kolmapäeval Harju maakohtus Estonian Airi ekstöötajatega peetava kohtuvaidluse kinniseks kuulutamist.

NAG-i esindaja, vandeadvokaat Jaanus Mody leiab, et kohtuistungid tuleks Nordica ärisaladuse ning konfidentsiaalsusekohtustuste täitmise kaitseks kinniseks kuulutada.

"Hagejad soovivad seda informatsiooni kasutada Nordicalt kohtuvälise kokkuleppe väljapressimiseks, mis ei tohiks olla õiguslikult kaitstav huvi," ütles Mody ERR-ile.

Juhul, kui kohus sellega ei nõustu, leiab Mody, et kohus peaks kohustama protsessiosalisi hoidma istungitel vahetatavat ja ärisaladuseks klassifitseeruvat informatsiooni siiski enda teada, et mitte kahjustada hästi toimivat äriettevõtet.

Algselt pöördus kohtusse Estonian Airi 66 endist töötajat, kes nõuavad Nordicalt ehk nende hinnangul Estonian Airi õigusjärglaselt üle 1,74 miljoni euro saamata jäänud hüvitisi. Praeguseks on 12 hagejat hagemisest loobunud.

Estonian Airi pankrot kuulutati välja 2015. aasta lõpus, kuid kohtusse pöördunud 66 ekstöötajat pole hagi kohaselt seni saanud täies osas töötasu, puhkusetasu ja töölepingu lõpetamise hüvitisi.

Kuna hagejate hinnangul läks Estonian Air üle Nordicasse, siis hagetaksegi viimast.

"Ei ole ju mõeldav, et üks lennundusettevõte lõpetab kell 12 öösel ja 12.01 alustab teine. Ja kõik töötab!" kommenteeris endiste töötajate esindaja, vandeadvokaat Jüri Sirel "Pealtnägijale".

"NAG tegutseb samal turul, samade lennukitega, samad juhtivtöötajad, samad töötajad - absoluutselt kõik on samad. Samad lennuajad, samad sihtkohad, ma ei tea, sama pardaajakiri," ütles endiste töötajate esindaja, vandeadvokaat Kalle-Kaspar Sepper.

Nordica on aga seisukohal, et on täiesti uus ettevõte, mistõttu tuleks hageda hoopis pankrotis Estonian Airi.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: