Nordica plaanib avada uued baasid Euroopa Liidus

Nordica
Nordica Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Lennufirma Nordica peab läbirääkimisi kümne võimaliku kliendiga lepingulise lennuteenuse osutamiseks ja võib tuleval talvehooajal avada kuni kolm uut baasi, vahendab Forbes Nordica juhatuse liikme Jaan Tamme sõnu.

Lisaks Tallinnast väljuvatele lendudele pakub Nordica välisklientidele lepingulisi teenuseid, s.t. meeskonda, hooldust ja kindlustust (ACMI). Ligi kaks kolmandikku Nordica tütarfirma Regional Jeti lendudest toimuvad selliste ekspordilepingute alusel, kirjutab Forbes.

"Meil on nimekiri umbes kümnest taotlejast, kes otsivad meie teenuseid," ütles Tamm. "Kui kõik läheb sujuvalt ja õnnestub, siis ütleme, et [2018-2019] talvehooajast võib meil olla kaks, võib-olla kolm [lisabaasi]."

Regional Jetil on praegu pikaajalised lepingud LOT Polish Airlinesi ja Scandinavian Airlinesi (SASiga) ning lühiajalised lepped Hollandi Groningeni ja Rootsi Örebro juhtivorganitega.

Nordica pakub lepingute alusel teenust, mis sisaldab tulude haldamist ja muud ärialast suunamist. "Me konsulteerime neid ja esitame enda arvamuse, kuid nemad otsustavad, millist teenust nad tahavad," selgitas Tamm, vastates küsimusele liinide arenduse kohta.

Kõik tulevased baasid järgivad ilmselt samasugust osalise haldamise mudelit.

"Kui me ei saa kliente siin, siis me läheme klientide juurde. Peamiselt ei ole need kliendid eraisikud, vaid asutused, kes vajavad lennuteenust," selgitas Tamm Nordica lähenemist.

Tamme sõnul võivad tulevased baasid asuda ükskõik millises Euroopa Liidu riigis, mitte vaid Põhjamaades.

Tamm tunnistas, et Nordica struktuur on keeruline, kuid tema usub, et selle kasu kaalub üles kulud ning ettevõte loodab tänavu teenida üle miljoni euro kasumit.

"Kui Tallinnas oleks suur turg ja võimalused kodumaiselt kasvada, siis me pigem ei teeks kõike seda välismaal. See muudab tegutsemise keeruliseks, nii meie pilootide kui ka meeskonna jaoks. See ei ole eriti mugav. Kuid see on vajalik jätkusuutlikkuse tagamiseks," ütles Tamm.

Toimetaja: Anette Parksepp, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: