Rein Müllerson: Putini demoniseerimine on rumalus

Tallinna ülikooli professor Rein Müllerson.
Tallinna ülikooli professor Rein Müllerson. Autor/allikas: ERR

Rahvusvahelise õiguse asjatundja ja Keskerakonna liikme Rein Müllersoni sõnul on Venemaa presidendi Vladimir Putini demoniseerimine täielik rumalus ja kontraproduktiivne tegevus.

"Muidugi olen lugenud artikleid, kus Putini meeletust varandusest räägitakse, aga pole kohanud mingeid tõendeid. Vaadates Putini joont, on ebatõenäoline, et tal on kogunenud varandus kusagil välismaal, Vahemere ääres või mujal, mida ta kunagi kavatseb nautima minna. Putin on vene rahvuslane, kelle peamine eesmärk on taastada Venemaa suurriiklus ja poliitiline iseseisvus," rääkis Müllerson Sirbile.

Müllerson väitis ka, et Putin pole Stalinit kunagi õigustanud. Kui Sirbi toimetaja seepeale meenutas, et Putin on nimetanud Stalinit efektiivseks mänedžeriks ja et ta on kurtnud Oliver Stone´ile antud intervjuus, et lääs demoniseerib Stalinit Venemaa madaldamiseks, tunnistas Müllerson, et ka tema arvates kritiseeritakse läänes praegu stalinismi labaselt.

Müllersoni sõnul on Venemaa välispoliitika talle küllaltki arusaadav.

"Venemaa, arvestades tema suurust, geograafiat ja ajalugu, saab eksisteerida ainult suurriigina, tal non oma huvid, mida ta kaitseb. Hiljem on selle juurde tekkinud ka ideoloogiline vastasseis. Venemaa positsioneerib ennast konservatiivse alternatiivina lääne dekadentsile ja moraalitusele. Lääs on ise sellistele tendentsidele kaasa aidanud, toetades Navalnõi-suguseid, kel ei ole Venemaal mingeid autoriteeti. Korruptsioon on muidugi Venemaa suurim probleem, sellega olen ma muidugi päri, aga sellega on ka Putin päri," tõi Müllerson välja veel ühe sarnasuse enda ja Venemaa presidendi seisukohtades.

Rein Müllerson on Tallinna Ülikooli emeriitprofessor. Ta on aastast 2003 Keskerakonna liige.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: