Kapo aastaraamatus: Eesti teadlane õigustas Krimmi annekteerimist

Kaitsepolitsei aastaraamatu Krimmi annekteerimise legiteerimist käsitlevas osas on näitena Venemaa mõjutegevusest Simferopolis septembris toimunud üritus, kus osales Tallinna ülikoolis töötav Eesti teadlane Rein Müllerson.

Aastaraamatus kirjutatakse, et ta õigustas Krimmi annekteerimist ning avaldas arvamust, et Krimmi juriidiline tunnustamine Lääne poolt ja sanktsioonide tühistamine leiab aset peagi ja suurema kärata, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Rein Müllerson on kindlasti väga tunnustatud isik rahvusvahelise õiguse teadlaste seas ja see, et ta õigustab Vene föderatsiooni tegevust, on kindlasti kahetsusväärne. Aga õigusteadus ja eriti rahvusvaheline õigus on selline lai teema ja seal on võimalik neid asju tõlgendada nii nagu sa soovid, kui sa tahad," kommenteeris kaitsepolitseiameti peadirektor Arnold Sinisalu.

"Kuid ma arvan, et oma elukogemuse ja teadmiste juures ta on teinud ideoloogilise valiku - toetab Venemaad, õigustab seda. Sai loetud neid intervjuusid, mis ta seal Krimmis andis. Võtame seda lihtsalt sellise kahetsusväärse näitena, et just Eesti teadlane seda seal teeb," lisas ta.

Õigusteadlane Rein Müllerson ütles telefonis "Aktuaalsele Kaamerale", et tema öeldut ei ole õigesti tõlgendatud.

"See ei ole õige minu tõlgendus. Lihtsalt, ma ütlesin, et ma tõesti olin seal ja rääkisin sellest, aga just ma ütlesin, et see võtab pikka aega enne, kui seda tunnistatakse. Just vastupidi. Lääneriigid ei tunnista seda annekteerimist või taasühinemist, kuidas keegi seda tõlgendab. Niipea, ma ütlesin. Ma ei mäleta täpselt, kuidas ma ütlesin, aga ma ütlesin, niisugune on minu positsioon olnud kogu aeg ja on ka praegu," sõnas Müllerson.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: