Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaljulaid ERR-ile: mulle meeldib, kuidas me üksteist hoiame

President Kersti Kaljulaid ütles vabariigi aastapäeva vastuvõtul ERR-ile antud intervjuus, et talle meeldib Eesti juures see, kuidas inimesed üksteist hoiavad.

"Mulle meeldib see, kuidas me tegelikult üksteisest hoolime ja üksteist hoiame. Mõnikord see läheb kuidagi pealispinna alla kaduma ja vaidlustesse hajuma. Aga tegelikult, nagu me täna siin kõik olime, kui me laulame oma isamaast, siis me naeratame kõik ja kõikidele," rääkis ta.

Presidendi abikaasa Georgi-Rene Maksimovski ütles, et Eestile mõeldes tuleb temale esimese asjana silme ette Eesti loodus, mis on tema sõnul väga eripärane.

Vabariigi aastapäeva kontserdiga jäi Maksimovski rahule. "Mulle meeldis, sest ilmselt oli rõhutud just meie aastakäigule, meie sünniaastaga inimeste tipphittidele, mis mulle minu noorusaja meelde tõid," rääkis ta.

Kaljulaid kinnitas, et k Luksemburgis elades ja töötades hoiti tema peres Eesti vabariigi aastapäeva traditsioone au sees.

"Meie traditsioonid olid aastaid Eestist kaugel, sest Luksemburgis vaatasime seda kaugelt, nagu läbi lukuaugu, televiisorist. Aga loomulikult püüti tuua selleks päevaks musta leiba ja kilu. Nagu ikka, inimesed Eestist eemal on tihtipeale äärmiselt nostalgilised, äärmiselt rahvuslikud ja nad söövad musta leiba ja kilu iga püha puhul, olgu see vabariigi aastapäev, jaanipäev, lihavõtted, jõulud. Nii ka meie Luksemburgis," selgitas Kaljulaid.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: