Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Arnold Rüütel: on väga meeldiv meenutada, et oleme taasiseseisvad

President Arnold Rüütel meenutas ERM-is presidendi vastuvõtul ERR-ile antud intervjuus raskeid aegu, mille Eesti inimesed on üle elanud ning tõdes, et nüüd on hea mõelda, et Eesti on taasiseseisvunud.

Rüütel rääkis intervjuus, et Eesti Rahva Muuseum, kus presidendi vastuvõtt tänavu toimub, on tähelepanuväärne.

"Kõik sündmused, mis on esitatud, kõned on olnud samuti väga mõtestatud. Meeldiv oli seda kõike tajuda ja tõdeda," lisas ta. Kontsert oli tema sõnul omapärane ning seda oli tore vaadata ja kuulata.

Rüütel rääkis, et vabariigi presidendi vastuvõtt on ühtpidi justkui kokkusaamise koht, kuid teisalt tunnetatakse kõike seda, mida Eesti rahvas ja esivanemad on pidanud 100 aasta vältel ja varemgi läbi elama.

"Aga eelkõige, kui suutsime luua oma riigi, kaotasime selle, kui palju ohvreid me oleme kandnud selle tõttu. Ja kui meenutada, et me kaotasime Teise maailmasõja järgsel perioodil ümmarguselt iga 4.-5. inimese, see tähendab statistiliselt iga perekond kaotas praktiliselt ühe inimese. Kõik need põgenikud, hukkunud, küüditatud, represseeritud jne. Selles mõttes praegu meenutada, et oleme taasiseseisvad, on väga meeldiv ja tore on siin selle tõttu koos olla," ütles Rüütel.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: