Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ABLV tagatud hoiuste tagasimaksmine algab 3. märtsil

ABLV panga kontor Riias.
ABLV panga kontor Riias. Autor/allikas: ERR

Läti likvideerimisele mineva ABLV Banki tagatud hoiuste tagasimaksmine klientidele algab 3. märtsist, teatas Läti finants- ja kapitaliturgude komisjon (FKTK).

"Tagatud hoiused ulatuses kuni 100 000 eurot makstakse tagasi alates 3. märtsist FKTK poolt väljavalitud Läti kommertspanga kaudu," teatasid finantsjärelevalveasutuse esindajad. Veel ei teatatud, milline pank selleks välja valiti, kuid reedel korraldatakse antud teemal pressikonverents.

FKTK teatas ka, et antud juhul ei kasutata Läti hoiuste tagatisfondi, kuna ABLV Bankil on piisavalt varasid, et tagatud hoiused välja maksta. Hinnanguliselt tuleb ABLV klientidele tagastada 480 miljonit eurot ning pank on selle summa ka FKTK arvele kandnud.

Esmaspäeval otsustasid ABLV aktsionärid erakorralisel istungil panga vabatahtlikult likvideerida, et kaitsta klientide ja võlausaldajate huve.

USA rahandusministeeriumi finantskuritegude õiguskaitse võrgustik (FinCEN) tegi ülemöödunud nädalal ettepaneku kehtestada ABLV Bankile seoses rahapesu, ametnike mõjutamise ja Põhja-Korea tuumaprogrammi rahastamisega sanktsioonid.

Euroopa Keskpank (ECB) kehtestas möödunud nädalal kõigile ABLV maksetele moratooriumi ning nädalavahetusel hoiatati seda pankroti eest.

ABLV on varade poolest Läti suuruselt kolmas pank ning see on ECB otsese järelevalve all.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: