Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Euroopa Keskpank hoiatab ABLV panka pankroti eest

ABLV panga kontor Riias.
ABLV panga kontor Riias. Autor/allikas: ERR

Euroopa Keskpank (ECB) hoiatas laupäeval Läti suuruselt kolmandat panka ABLV-d pankrotiohu eest, olles eelnevalt rahapesus süüdistatava panga maksed külmutanud.

"Likviidsuse märkimisväärse halvenemise tõttu ei suuda pank tõenäoliselt tasuda võlgu ega teisi kohustusi," ütles ECB avalduses.

Euroopa Keskpank kehtestas esmaspäeval kõigile ABLV maksetele moratooriumi, andes järjekordse hoobi Läti finantssektorile, mida kahjustab tõsiselt keskpankurile Ilmārs Rimšēvičsile esitatud alkäemaksusüüdistus.

Peaminister on Läti finantssektori stabiilsuses kindel

Läti peaminister Māris Kučinskis ütles laupäeval, et on kindel riigi finantssektori stabiilsuses ja võimes astuda samme pangandussektori maine taastamiseks.

"Läti vastutavad asutused teevad tihedat koostööd omavahel ja rahvusvaheliste partnerite, seal hulgas Euroopa Keskpanga ja USA-ga. Ma olen veendunud Läti finantssektori stabiilsuses ja võimes astuda olulisi samme, mis tagavad pangandussektori maine taastumise," ütles peaminister.

Kučinskis ütles, et Läti on astunud viimastel aastatel samme pangandussektori üle kontrolli tugevdamiseks, et takistada rahapesu ja terroristide rahastamist, kuid sammud on osutunud ebapiisavaks.

Nüüd on otsustatud koostöös rahvusvaheliste partneritega astuda täiendavaid samme finantsjärelevalvesüsteemi tõhustamiseks, lisas peaminister. Selleks on 26. veebruariks kutsutud kokku finantssektori järelevalvenõukogu ning küsimust arutab ka valitsus.

Kučinskis kinnitas, et "Läti valitsus ei investeeri JSC ABLV panga päästmiseks ühtki eurot."

"Maksumaksja raha sellesse panka ei suunata."

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: