Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Läti peaprokuröri andmeil pole Rimšēvičsi kriminaalasi tellimustöö

Läti Keskpanga president Ilmārs Rimšēvičs (paremal).
Läti Keskpanga president Ilmārs Rimšēvičs (paremal). Autor/allikas: Ragnar Kond/ERR

Läti peaprokurör Ēriks Kalnmeiersi sõnul ei ole tal teavet, et Läti Keskpanga presidendi Ilmārs Rimšēvičsi vastu algatatud kriminaalasi oleks kellegi poolt tellitud.

Tema sõnul on sellisele väitele vaja rohkem tõendeid kui mida Rimšēvičs teisipäevasel pressikonverentsil pakkus. Kahtlusaluse staatus kriminaalasjas tähendab, et on piisavalt tõendeid uskumaks, et isik sooritas kuriteo, ütles ta, lisades, et see on siiski erinev süüdistuste esitamisest.

"Ärgem kiirusta," lausus ta. "Igatahes pole mul objektiivset teavet, et keegi võis midagi tellida."

Küsimusele, kas tema arust peaks asjaga tegelema võimalikult kiiresti nagu on öelnud mitmed poliitikud, vastas Kalnmeiers, et Rimšēvičsi kinnipidamisest ei ole möödunud veel nädalatki ja seega oleks vastutustundetu täpset ajakava seada.

Väidetele, et ametivõime võidi Rimšēvičsi süü osas eksitada, vastas Kalnmeiers öeldes, et uurijad peavad hindama kõiki fakte ja tõendeid. "Üks asi mida me ei tohi teha on hüppamine järeldusteni, mis ei tugine kindlatel tõenditel või faktidel," märkis ta.

Läti korruptsioonitõrjeamet (KNAB) kahtlustab Rimšēvičsit vähemalt 100 000 eurose pistise nõudmises ja vastuvõtmises. Ärimees Maris Martinsonsi kahtlustatakse kuritööle kaasaaitamises.

Teisipäevasel pressikonverentsil väitis Rimšēvičs, et tema kinnipidamine on seotud ABLV Banki probleemidega ning, et läbiotsimised algasid mõned tunnid pärast seda kui keskpank keeldus pangale andmast miljard eurot likviidsusabi. Samuti rääkis ta, et on korduvalt saanud tapmisähvardusi ning, et ta on "muutunud paljudele Lätis ebamugavaks."

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: