Kanepi vald valis kanepilehega vapi

Kanepi valla konkursile esitatud töö kavandid
Kanepi valla konkursile esitatud töö kavandid Autor/allikas: Kanepi valla koduleht

Detsembris ja jaanuaris korraldas kahe teise vallaga liitunud Kanepi vald välja konkursi ja rahvahääletuse, et valida ühendvallale uus vapp, lipp ja logo ning tahvahääletusel võitis ülekaalukalt kavand, mis kujutas kanepilehte.

Kanepi vallavanema Andrus Seeme sõnul osutus võitjaks kanepilehe kujutisega kavand ning nüüd peab oma sõna ütlema veel riigikantselei heraldikaosakond ja seejärel heaks kiitma Kanepi vallavolikogu, kirjutab Eesti Päevaleht.

Vallavanem nentis, et päris sellisena nagu rahvahääletusel komisjon vapi kavandit siiski ei toetanud – kuigi sümboliks jääb kanepilehe kujutis, soovitab komisjon marihuaanale viitavat sümbolit pisut stiliseerida.

Haldusreformiga ühinesid Kanepi, Kõlleste ja Valgjärve vald suureks Kanepi vallaks, mis hakkas otsima endale uut sümboolikat. Ühendvalla kavandikonkursile esitati detsembris 23 kavandit, millest valla hindamiskomisjon valis välja seitse, nende hulgas kanepilehe kujutisega töö.

Jaanuaris pani Kanepi vald seitse parimat kavandit välja valla kodulehele ja palus inimestel rahvahääletuse kaudu oma hinnang anda.

Vallavanema sõnul osales hääletusel üle 15 000 inimese ja rohkem kui 12 000 neist andsid hääle just marihuaanasümboliga kavandile.

Kuigi rahva seisukoht oli selge ja ühene, teeb otsuse, milline kavand riigikantseleile heakskiitmiseks esitada, siiski valla hindamiskomisjon, mis arvestas ka rahva sooviga.

Riigikantselei sümboolikanõunik Gert Uiboaed märkis, et riigikantselei ei pane kätt ette sellele, kui kohalik omavalitsus tahab kasutada sümboolikas kanepilehte.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: