Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR Moskvas: Vene raport süüdistab USA-d välisriikide asjadesse sekkumises

Foto: Sputnik/Scanpix

Venemaa föderatsiooninõukogu erikomisjoni raport väidab et, viimase 70 aasta jooksul sekkus USA teiste riikide siseasjadesse rohkem kui 120 korda. Venemaa aga ei sekkuvat mitte kuhugi, ja isegi kui sekkub, siis vaid natukene, on Vene senaatorid veendunud.

Tegemist on Moskva vastukäiguga väidetele, et just Venemaa on sekkunud lääneriikide siseasjadesse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Raporti autorid usuvad, et nende uuring on väga aktuaalne.

"Praegu käib sõda, mida mina nimetan "sõjaks ilma sõjaväeoperatsioonita". Tegemist on diplomaatilise, info-, sanktsioonisõjaga jne. Igal sõjal on aga oma lahinguväli. Täna on see lahinguväli meie presidendivalimised," rääkis Venemaa föderatsiooninõukogu riigi suveräänsuse kaitsekomisjoni esimees Andrei Klimov.

"Meile öeldakse juba aegsasti, et valimised on ebaausad, osalusprotsenti "joonistatakse". See on poliitilise võitluse tööriist! See on tööriist avaliku arvamuse loomiseks. "Ärge võimu usaldage! Ärge usaldage valimisi! Valimised on valed!"," lisas välistegevuse monitooringu töögrupi juht Oleg Morozov.

Raporti autorite väitel ei ole põhjust süüdistada Venemaad USA vastu küberrünnakute organiseerimises, seda eriti Ameerika Ühendriikide presidendivalimiste ajal.

"Venemaa Föderatsiooni territooriumilt USA territooriumile tuleb 1-2 protsenti küberrünnakutest. USA territooriumilt Venemaa Föderatsiooni territooriumile 25-27 protsenti," väitis Klimov.

Sama alusetud on süüdistused, et telekanal Russia Today sekkus USA valimistesse, leiavad raportöörid. Selleks polevat telekanalil lihtsalt piisavalt raha.

"Mis on need numbrid, mida meile esitatakse? Nad näitavad summasid, mis läksid Russia Today kaudu oma reklaami levitamiseks. Erinevatel hinnangutel on tegemist summadega alates mitmetest tuhandest kuni kümnete tuhandete dollariteni. Nüüd vaadake teist poolt. Numbrid, mida ma ütlen avalike allikate järgi, siis USA riigieelarvest läksid miljardid dollarid!" lausu Klimov.

Raporti autorid on veendunud, et just need miljardid võimaldasid organiseerida näiteks 2012. aasta alguses suured protestimiitingud Moskvas ja teistes Venemaa linnades.

"See oli üsna edukas töö siseopositsiooni mobiliseerimiseks, et meie poliitilist süsteemi destabiliseerida," sõnas Morozov.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: