Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Moskva: Muelleri nimekirja venelastel tasub vältida välismaal käimist

{{1519214400000 | amCalendar}}
Venemaa asevälisminister Sergei Rjabkov.
Venemaa asevälisminister Sergei Rjabkov. Autor/allikas: SIPA/Scanpix

USA eriprokuröri Robert Muelleri uurimise raames USA kohtult süüdistuse saanud 13 venelast peaksid olema välissõitude osas ettevaatlikud, sest nad võidakse USA-le välja anda, ütles kolmapäeval Vene asevälisminister.

"Oht, et Vene kodanikud võetakse vahi alla USA korrakitseametite väljastatud orderite alusel, sh süüdistuste alusel, mis esitati neil päevil rühmale Vene kodanikele, on taaskordne põhjus järele mõelda meie kodanikel, kelle suhtes võib USA korrakaitsjatel etteheiteid olla," ütles Sergei Rjabkov.

Tema sõnutsi on USA välisministeeriumi veebilehel üleval nimekiri riikidest, kellega USA-l on väljaandmisleping ning Vene välisministeeriumi veebilehel on sinna viide.

"Kuid isegi sellise leppe puudumine ei ole ükskõik kus riigis Vene kodanike julgeoleku tagatiseks. Teame hulka juhtumeid, kui asjaomased USA ametid ei häbenenud meie kaasmaalasi sõnaselgelt röövida, kui neile oli etteheiteid," märkis Rjabkov.

"Seetõttu on kõnealune küsimus väga tõsine ja igaüks peab välismaale sõites oma olukorda kaaluma," rõhutas asevälisminister.

USA vandekohus esitas reedel Muelleri juurdluse raames 13 venelasele süüdistuse sekkumises USA presidendivalimistesse. Muelleri sõnul esinesid süüdistatavad ameeriklastena ja haldasid sotsiaalmeediakontosid, kus keskendusid USA rahvast lõhestavatele poliitilistele ja sotsiaalküsimustele. Valeuudiseid levitati muu hulgas Facebookis, Twitteris, Youtubes ja Instagramis.

Moskva: USA-Vene suhete parandamine saab olema väga raske

USA-Vene suhete parandamine saab olema väga raske, märkis asevälisminister Rjabkov.

Minister süüdistas USA-d katses sekkuda Venemaa siseasjadesse märtsis toimuvate Vene presidendivalimiste eel, sest Washington esitas 13 venelasele süüdistuse sekkumises USA valimistesse 2016. aastal.

"Paradoksaalsel kombel astub USA samme, mis on suunatud meie siseasjadesse sekkumiseks, presidendivalimiste eel kahepoolsetes suhetes pingete kruvimiseks, kuid seejuures jätkavad täiesti põhjendamatult ja tõestamatult meie süüdistamist nende valimisprotsessidesse sekkumises," lausus Rjabkov.

"Selge, et Moskvas tekitab see kahjutunde," märkis ta.

"Saab olema väga raske tuua suhted USA-ga välja praegusest seisust," rõhutas ta.

Aseminister kinnitas, et sanktsioonide kehtestamisel vastab Venemaa samaga.

"Me reageerime, sh peegelmeetmetega, meil on omad nimekirjad isikutest, kellele on Venemaale pääs raskendatud on muid reageerimisviise. Ma ei välista midagi, kuid enne, kui sellest rääkida, peab vaatama, mis tegelikult aset leiab," ütles Rjabkov.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: