Otse teisipäeval kell 10: riigikogu arutab hümniseaduse eelnõu

Riigikogu istungil tuleb teisipäeval arutlusele Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) algatatud hümniseaduse eelnõu, mille valitsusliidus olevad Isamaa ja Res Publica Liit (IRL), sotsiaaldemokraatlik erakond (SDE) ja Keskerakond on otsustanud menetlusest välja hääletada.

Riigikogu põhiseaduskomisjon otsustas 6. märtsil toimunud istungil, et hümniseaduse vastuvõtmise asemel on õigem täiendada Eesti lipu seadust.

Eesti lipu seadusesse on kavas viia säte: "Eesti lipu heiskamisel Pika Hermanni torni kasutatakse muusikalise signatuurina Friedrich Paciuse poolt Johann Voldemar Jannseni sõnadele loodud laulu „Mu isamaa, mu õnn ja rõõm“ kui Eesti Vabariigi hümni, algusfraase ning langetamisel Gustav Ernesaksa poolt Lydia Koidula sõnadele loodud laulu „Mu isamaa on minu arm“ fragmendi baasil loodud signatuuri.“.

Komisjoni esimees Marko Pomerants ütles ERR-i raadiouudistele, et kuna kõik peale konservatiivse rahvaerakonna olid EKRE eelnõule vastu, siis 13. märtsil läheb see suures saalis tõenäoliselt mahahääletamisele.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: