FBI endine asejuht vallandati ööpäev enne pensionile jäämist

Foto: Kevin Lamarque/Reuters/Scanpix

USA Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) endine asejuht Andrew McCabe vallandati reedel vaid umbes ööpäev enne pensionile jäämist, teatasid võimuesindajad ja meediakanalid.

"Ma tühistasin Andrew McCabe'i töölepingu ja see jõustub kohe," kinnitas justiitsminister Jeff Sessions ametlikus avalduses.

Sessions põhjendas päevapealt vallandamist endise asejuhi ametialaste rikkumistega. Sessions kinnitas, et otsus langetati pärast põhjalikku ja erapooletut uurimist.

Justiitsministeeriumi teatel tuvastas sisejuurdlus, et McCabe oli selleks volitusi omamata avalikustanud meediale informatsiooni ja polnud mitmetes oma ütlustes täielikult siiras.

"FBI ootab igalt oma töötajalt kõige kõige kõrgemaid standardeid aususes ja usaldusväärsuses," märkis Sessions.

President Donald Trumpi ägeda kriitika alla langenud McCabe teatas ametist lahkumisest juba jaanuaris, kuid lootis püsida FBI palgal senikaua, kuni saab ametlikult pensionile jääda. Trump süüdistas endist asejuhti demokraatide toetamises.

McCabe peatas töö kohe, kuid pidi jääma FBI palgale kuni märtsini, et tagada pensionisoodustused.

McCabe tegi avalduse, kus nimetas oma vallandamise põhjuseks "rolli, mida ta mängis, tegevusi, mida ta tegi, ja sündmusi, mille tunnistajaks ta oli pärast James Comey vallandamist".

McCabe ja FBI tagandatud direktor James Comey mängisid võtmerolli FBI juurdluses, mis puudutas ametialaste elektronkirjade saatmist Clintoni eraserverilt ajal, mil ta oli välisminister. Mõlemad olid ka seotud esialgse uurimisega Trumpi kampaaniameeskonna kokkumängust Venemaaga valimiste ajal.

President on korduvalt öelnud, et FBI on olnud erapoolik oma juurdluses, mida praegu juhib eriprokurör Robert Mueller, kes ka ise kunagi FBI-d juhtis.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: