Tallinna lennujaam on 14 kuu jooksul saanud 14 pommiähvardust ({{commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Tallinna lennujaamale on eelmise aasta algusest tehtud 14 pommiähvardust, mis on enamjaolt tehtud naljana lennule registreerimisel või turvakontrollis. Lisaks pommi-ähvardustele ei möödu sisuliselt päevagi, kui lennule minejate käsipagasist ei leita laskemoona, külmrelvi või ka õhkrelvi.

Politsei- ja piirivalveameti Tallinna piiripunkti juht Raavo Järva ütles "Aktuaalsele kaamerale", et selliseid pommiähvardusi on olnud lubamatult palju ja just Tallinna lennujaamas. "Need on juhtunud põhiliselt lennule registreerimise alas, kus reisija käest küsitakse, kas tal on kaasas keelatud esemeid ja reisija, kas siis mingis meeltesegaduses või soovis ebakohast nalja teha, ütleb siis selle sõna välja," rääkis Järva.

Lennujaama töötajale niiöelda pommide teemal nalja tehes käivitab politseinike sõnul standardprotseduuri. Erandeid tegemata teatab lennujaama töötaja sellest politseile ning käivitub ahel - politsei, päästeteenistus, kiirabi, demineerijad, evakuatsioon.

Mõni päev tagasi said eelpoolkirjeldatut tunda reisijad, kes Nordicaga Odessast Tallinnasse pidid lendama.

"Odessa lennuväljale saabudes selgus, et lennuväljale oli tehtud pommiähvardus. Meile, kui meeskonnale tähendas see neli tundi suhteliselt jahedas lennukis istumist, osadele meie reisijatele tähendas see kolm tundi lennujaama bussis istumist. Ja see päädis sellega, et kui nad lõpuks pardale said, selgus, et meie tööaeg enam ei võimalda järgmist lendu lennata ehk siis veetsime kõik öö Odessas," rääkis Nordica lennujulgestuse juht, CRJ esimene ohvitser Anti Puutsa.

Puutsa kirjeldab, milline lumepall ühest rumalast naljast veerema hakkab. Kõik see maksab tohutult. Just nagu siiski, kui halb nali tehakse lennuki pardal.

"Halvemal juhul tähendab see eriolukorra protseduure, mis üldjuhul näevad ette maandumist lähimas lennujaamas, mis ei pruugi olla sihtkoht, mis omakorda tähendab ettevõtetele kulusid, reisijatele ebamugavust ja jällegi jätkulendudele mittejõudmist ja nii edasi. On olnud juhuseid kus kokkuvõttes on tulnud tsiviilvaidluskorras see kõik humoristil ise hinni maksta," lisas Puutsa.

Korraliku paaniku võib tekitada ka lihtsa õhkrelva lennukisalongis välja võtmine. "Jaa, selliseid juhtumeid on ka palju. See on jällegi reisijate teadlikkus, et tõesti, lennule kaasa käsipagasis ei tohi selliseid esemeid võtta, nagu näiteks laskemoon. Tihti on sellised lood, kus inimesel on relvaluba, näiteks jahimeestel, aga need esemed on ikkagi keelatud," selgitas Raavo Järva.

Nii on laskemoona viimase aasta jooksul lennujaamas 80 korral hoiule võetud. Lisaks ka tsiviilkäibes keelatud esemed - teleskoopnuiad, nukirauad, elektrishokirelvad, mille puhul alustatakse alati ka menetlust.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: